Solana Ekosistemi Kendine Gelmeye Çalışıyor! Fiyat Yükselecek mi?

23

Kripto para piyasalarının popüler altcoin’lerinden olan Solana, son günlerde yaşadığı saldırı olaylarıyla beraber düşüşten kurtulmak için mücadele veriyor. Birçok kullanıcı, Twitter üzerinden yaptığı yorumlarla, cüzdanlarındaki SOL’un çalındığını ve cüzdanlarının tehlike altında bulunduğunu açıkladı. Son saldırılarla beraber yaklaşık 8 milyon dolarlık vurgun yapan hırsızlar, 8 binden fazla cüzdana erişmiş bulunuyor. Bu olaylarla beraber Solana fiyatında bir düşüş eğilimi başladı. Peki, Solana’da önümüzdeki günlerde ne olacak? İşte detaylar…

Son günlerde yaşadığı saldırılardan sonra Solana, bir ralli mi bekliyor?

Solana tabanlı cüzdanlara, Slope ve Phantom’a yapılan saldırı, kötü niyetli aktörler tarafından yaklaşık 8.000 Solana cüzdanının çalınmasıyla sonuçlandı. Solana platformu üzerinde bir NFT mağazası olan Magic Eden’e göre, iki cüzdanın kullanıcılarının uygulama ayarlarındaki haklarını iptal etmeleri tavsiye ediliyor.

Solana Geliştiricileri Hack'in Nedenini Buldu! İşte Detaylar

Saldırıdan sonra SOL fiyatı toparlandı ve kayıplarını marjinal bir şekilde telafi etti. Daha önce fiyatını kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum katili Solana, 40 doların altında işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Crowd Wisdom’daki analistler, mevcut momentum devam ederse altcoin’in muhtemelen 40 dolar seviyesini kıracağına inanıyor.

Analistler, Solana’nın yükselişine, son 24 saat içinde Solana ağındaki işlem hacmindeki artışa, Google Arama hacmindeki artışa ve SOL’a yönelik sosyal medya duyarlılığına yardımcı olan beş temel faktör belirlediler. Ethereum katilinin teknik analizi, Solana’da bir fiyat rallisinin sinyalini verdi ve genel piyasa hissiyatı, Solana fiyat rallisine elverişli olarak kabul edildi. Öte yandan bir kripto analisti olan Azeez Mustafa, Solana fiyat grafiğini değerlendirdi ve SOL’un yanal hareketlerde bulunduğunu ekledi. Analist, kısa vadeli satış baskısını belirledi ve bir yükseliş hareketinin SOL fiyatını 70, 75 ve 80 dolara itebileceğini açıkladı.

Lunar Crush’tan alınan verilere göre, sosyal etkileşimlerde yüzde 191.7’lik bir artış var. Bu ölçümler, varlığın fiyatı için olumlu bir işaret olarak kabul edilen SOL için artan sosyal hakimiyet ve alaka düzeyine işaret ediyor. Öte yandan önde gelen bir kripto analisti olan @Pentosh1, Solana fiyatının 42 doları geçebileceğini aktarırken, büyük bir ralliyle beraber 60 dolara yükselebileceğine inanıyor.

Analistler, Ethereum hakkında da yorumlarda bulundu!

Bir diğer yandan Solana’nın en büyük rakibi ve piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olarak kabul edilen Ethereum, şu anda düşüş eğiliminde. Analistler, iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçiş olan yaklaşmakta olan Birleştirme güncellemesinin hakkında yorumlarda bulundular. Solana, düşük maliyet ve kullanım kolaylığı nedeniyle Ethereum’a bir alternatif olarak kabul edildiğinden, Ethereum’daki gaz fiyatlarındaki artış veya altcoin’i çevreleyen belirsizlik, SOL’un benimsenmesini sağlayabilir.

Lider Altcoin Rakiplerini Korkutuyor! Yeni Bir Ralli mi Geliyor?

Öte yandan popüler kripto para birimi SOL, son 1 hafta içerisinde yüzde 4,6 düşüş yaşayarak 38.45 dolar seviyesine geriledi. Solana’nın en büyük rakibi olan lider altcoin Ethereum ise 1,596.29 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku