Kripto Para Yatırım Firması: Bu Altcoin Yüzünden Zarardayız!

37

2022’nin 2. çeyrek sonuçlarını finans raporunu açıklayan dünyaca ünlü yatırım firması CoinShares, zarar bildirdi. CoinShares kayıpların bir altcoin çöküşüyle bağlantılı olduğunu belirtti. İşte detaylar…

CoinShares, bu altcoin projesinin çöküşüne bağlı olarak 21,7 milyon dolar zarar ettiğini bildirdi

Kripto para yatırım firması CoinShares, salı günü 2022’nin 2. çeyrek sonuçlarını yayımladı. Şirketin geliri, bir önceki yılın 2. çeyreğine kıyasla 23,89 milyon dolardan 17,38 milyon dolara düştü. Net gelir ise 2021’in ilk çeyreğinde kaydedilen 32,42 milyon dolar seviyesinden 0,12 milyon dolara kadar geriledi. Ünlü kripto para yatırım firması Coinshares, söz konusu kayıpların, geçtiğimiz mayıs ayındaki Terra ekosisteminin çöküşüyle büyük ölçüde bağlantılı olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Varlık yönetimi şirketimiz sağlam kâr elde etmeye devam ederken, Sermaye Piyasası şirketimiz ise Terra (Luna)’nın sabitini kaybetmesinin ardından 17,7 milyon sterlinlik bir zarara uğradı. Sektördeki diğer kayıplara nazaran küçük olan bu zararın finansal etkisi, 2022’nin ikinci çeyreğindeki durumumuzu oldukça etkiledi.

altcoin
Genellikle yönlendirilebilir pozisyonlar almayan Coinshare Capital Markets, Terra (Luna) çöküşüne doğrudan maruz kalmadı. Ancak firma olay sırasında TerraUSD stablecoin’i ile bağlantılı bir defter bulunuyordu ve bu da istisnai bir zararın oluşmasına neden oldu. CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, yine de firmanın gelecekteki faaliyetlerine yönelik iyimserliğini dile getirerek şu açıklamalarda bulundu:

Piyasadaki çalkantılar nedeniyle olası riskleri gözden geçirdik ve daha savunmacı bir moda geçtik. CoinShares, etkili bir strateji, sağlam bir bilanço ve deneyimli, birinci sınıf bir ekip sayesinde bu değişken dönemde piyasalarda bulunmak için yeterli kaynağa sahip.

CoinShares yatırımlarına ve büyüme stratejilerini uygulamaya devam ediyor

CoinShares ayrıca önümüzdeki süreçte Alternatif Yatırım Fonu Yöneticisi lisansı aldıktan sonra Nasdaq Stockholm Ana Piyasası’na girmeyi planlıyor. Şirket, yılın ikinci çeyreğinde CoinShares Physical FTX Token , CoinShares Physical Chainlink, CoinShares Physical Uniswap, CoinShares Physical Staked Polygon ve CoinShares Physical Staked Cosmos’un da dahil olduğu beş yeni fiziksel ürün piyasaya sürdü. Firma, bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda 269,15 milyon dolara denk gelen 220,8 milyon sterlin’lik net varlığa sahipti.

altcoin

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs zaman zaman Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Meltem Demirörs son yaptığı açıklamalarda, Bitcoin için, “Süper güçler tarafından verilen savaşların gerçekten kurbanı olan vatandaşların ilk kez bir seçenekleri olduğuna” dair artan bir küresel farkındalık olduğunu savunmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku