Sinyaller Geldi: Ayı Piyasası Yakında Sona Erecek! Bunlara Dikkat

57

Son günlerde kripto para piyasalarında yaşanan düşüş eğilimi, günden güne azalıyor gibi görünüyor. Kripto para piyasalarında son 24 saat içerisinde hızla yükseliş yaşayan BTC ve ETH kendi çapında ralli başlatırken, piyasanın önde gelen uzmanları ayı piyasası teorisinin sona erdiğini belirtiyor. İşte detaylar…

Uzmanlar ayı piyasası teorisinin sona erdiğini belirtiyor!

Kripto para piyasalarının lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, kritik seviyelerin altına düşüş yaşadıktan hemen sonra 23 bin dolar civarında işlem gördüğünden, kripto piyasası yükseliş momentumu kaybetmiş görünüyor. Bu fiyat momentumu ile beraber diğer altcoin projeleri de fiyatlarında düşüş gördü.

BTC Haftayı Bu Seviyenin Üzerinde Kapatmalı! Kırılma Yaşanacak Mı?

Fakat öte yandan Temmuz ayında yayınlanan “Bitcoin Aylık” raporu, analistlere göre çok farklı bir sonuç ile karşımıza çıkıyor. Analistlere göre bu rapor, ayı piyasasının sonunun geldiğini işaret ediyor. Temmuz ayında Bitcoin, yüzde 16,6 artarak 19.965 dolardan 23.325 dolara yükseldikten sonra Temmuz ayını yükseliş notuyla kapattı. Bununla birlikte, Bitcoin etrafındaki 13.890 dolara düşen spekülasyonlar reddedildi. Bu nedenle, ayı piyasası teorisi sona ermiş olabilir. Öte yandan uzmanlara göre, COVID’den bu yana Bitcoin ile ABD borsası arasındaki ilişki güçlendi. Uzmanlara göre, anlık olarak boğalar ABD lehine hareket ediyor ve bu durumun Bitcoin (BTC) üzerinde de etkisi olacak.

Bitcoin önemli destek alanlarını yeniden ele geçirdi!

Bir diğer yandan tüm işlemlerini ve para çekme işlemlerini durduran Celcius Network, hatırlayacağınız üzere daha öncesinde de kripto piyasasının büyük ölçüde değer kaybetmesine neden olmuştu. Ancak önemli bir not olarak firma, son zamanlarda kalan 41,2 milyon dolarlık borcu DeFi protokolü MakerDAO’ya ödediğini açıkladı.

Öte yandan kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere lider kripto para birimi önemli destek alanlarını yeniden ele geçirdi. Şimdi Bitcoin, Mart 2020’den bu yana ilk kez yatırımcı maliyet tabanından daha az düştükten sonra piyasa maliyeti tabanının ötesinde satış yapıyor. Lider kripto para birimi BTC, son 24 saat içerisinde yüzde 5’ten fazla değer kazanarak 24.205 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Sinyaller Geldi: Ayı Piyasası Yakında Sona Erecek! Bunlara Dikkat

Lightening Network üzerindeki istikrar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından, Bitcoin’in ölçeklendirme çözümleri bile olumlu yönde ilerliyor. Aksine, istihdamı da içeren çökmekte olan ekonomi ile Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırması bekleniyor. Dolayısıyla, yarının TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) negatife dönerse, piyasa olumsuz bir etki görecektir, aksi takdirde bu, ayı piyasasının sonunu işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku