Ünlü CEO Bitcoin Fiyatını Açıkladı: Şimdilik Bu Seviyelerde Kalacak!

620

Galaxy Digital’in kurucusu ve milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, Bitcoin (BTC)’in son fiyat artışının ardından bir süre daha yükseliş yaşayacağını ancak sonrasında oradaki seviyede kalabileceğini söylüyor. Kriptoarena.com olarak, Galaxy Digital CEO’sunun düşüncelerini sizlere aktarıyoruz.

Galaxy Digital CEO’su: Bitcoin fiyatı bir süre konsolide kalacak

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yakın tarihte 30 bin dolar seviyesini geçmeyeceğine ve şu anda alan içerisinde çok fazla kurumsal para gelmediğine inandığını bildiriyor. Bloomberg TV ile gerçekleştirdiği son röportajında Novogratz, düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor:

Bitcoin bu yükselişle birlikte 30 bin dolar seviyesini geçecek mi? Göreceğiz, ancak şüpheliyim. Sanırım şimdi muhtemelen bu fiyat aralığında yer alacağız. Bir süreliğine 20 bin dolar, 22 bin dolar veya 30 dolar fiyat seviyesi aralığında olursak açıkçası mutlu olurum. Adil olmak gerekirse, büyük kurumsal para akışları görmüyoruz, ancak sektörde yer alan kimsenin geri adım attığını da görmüyoruz.

bitcoin

Bitcoin şu anda 447 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.  Son 24 saatte yüzde 2.8 oranında düşüşle, 23.392 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Fiyatlardaki son geri çekilme, 2022 yılının ilk yarısında gerçekleşen büyük satışların ardından yatırımcılara yeni bir umut olmuş dibi görünüyor. Diğer yandan, Galaxy Digital CEO’su, son ivme ve The Merge’e yol açan yazılım güncellemesini göz önünde bulundurarak Ethereum’un (ETH) 2.200 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmasını beklediğini belirtiyor.

Şu anda, Ethereum 1.800 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Mevcut makro düzenine bakıldığında ise, bu yıl birçok analist ve uzman gibi Mike Novogratz’da bir mega boğa koşusunun gerçekleşmesini beklemiyor. Federal Rezerv oranlarının sıkılaştırılmasıyla birlikte Novogratz, “2021 veya 2017’de gördüğümüz yükselişlerin yeniden alevlendiğini görmüyorum” diyor.

Galaxy Digital, Q2 2022’de yarım milyarlık dolarlık zarar bildirdi

8 Ağustos Pazartesi günü erken saatlerde, Galaxy Digital şirketi 554 milyon dolarlık bir zarar bildirimi paylaştı. Net kayıpların, 2021 yılının ikinci çeyreğine kıyasla yaklaşık üç kat arttığı belirtildi. Yapılan resmi basın açıklamasında ise şunlara yer verildi:

Kayıptaki artış, kripto piyasalarındaki gerçekleşmemiş kayıplarla ve karipto para birimlerinin fiyatlarındaki düşüş sebebiyle Alım Satım ve Ana Yatırımlar işlerimizde yatırımlarla ilgiliydi ve Madencilik işimizdeki kazançlar göz önüne alındığında kısmen dengelendi.

Galaxy Digital, Terra blockchain ekosistemindeki en büyük yatırımcılardan biriydi. Terra’nın yerel altcoin projesi LUNA’da yaşanan çöküş, şirket için büyük bir serveti düşüşlere götüren büyük bir darbe etkisi yarattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku