Singapur’un En Büyük Bankası’ndan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Raporu!

0 205

Singapur’un en büyük bankası DBS Bank, geçtiğimiz hafta, Bitcoin (BTC)’in ABD dolar’ından daha etkili bir değer deposu olduğunu iddia eden bir rapor yayınladı. Rapor, lider kripto para biriminin merkeziyetsiz yapısı ve sınırlı arzı nedeniyle geleceğin para birimi olmaya aday olduğunu ifade etti.

Kripto paralara olan talep artacak

DBS, küresel merkez bankalarının ve özellikle ABD merkez bankası’nın ekonomiye çılgınca para basıp, dolar enjekte etmeye devam ettikçe, Bitcoin (BTC)’in ortaya çıkabilecek enflasyondan ve doların değerinin düşmesinden olumsuz olarak etkilenmek istemeyen yatırımcılar için bir alternatif sunabileceğini savundu. Banka yayınladığı raporda şuna yer verdi:

Aslında, Bitcoin fiyatlarındaki hızlı artış, dünyadaki en büyük küresel merkez bankalarının bilançolarındaki hızlı genişleme ile rekabet ediyor. ABD Federal Rezervi, Avrupa Merkez Bankası (ECB), Japonya Bankası (BOJ) Çin Halk Bankası (PBOC) bu listede yer alıyor. Bu tür eğilimler, alternatif para birimlerine, hatta potansiyel olarak dolardan daha fazla bir değer deposunu temsil edebilecek kripto para birimlerine olan talebi tartışmasız bir şekilde artıracaktır.

Bitcoin (BTC)’in sınırlı arzı ve merkeziyetsiz yapısı altın değerinde

DBS, yaptığı değerlendirmede, Bitcoin (BTC)’in merkeziyetsiz doğasının ve sınırlı arzının, Bitcoin’i yatırımcılar için güçlü bir değer deposu seçeneği haline getirmek için en büyük nitelikleri olduğunu belirtti. Ekip, sınırlı arzı nedeniyle Bitcoin’in kripto emtia olarak tanımlandığına ve bu durumda kolayca transfer edilebileceğine dikkat çekiyor.

Elon Musk, Dogecoin, Bitcoin, Tesla: İşte Yaşananlar...

Banka, en kaliteli elmasların bile Bitcoin’in merkeziyetsiz ve kolayca taşınabilir özelliği nedeniyle lider kripto para kadar değerli olmadığını söyledi Banka, Bitcoin (BTC)’in diğer varlıklarla düşük bir korelasyona sahip gibi göründüğünü, yani yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmesine yardımcı olabileceğini ekliyor. Bununla birlikte, DBS, Bitcoin’in, işlemleri onaylamak için aşırı miktarda enerji gerektiren iş kanıtı (PoW) f mekanizmasına güvenmesi nedeniyle ölçeklendirme sorunları olduğunu kabul ediyor.

Devlet Bitcoin’in tekerinin önüne taş koyabilir

Rapor, ağın işlemler ve Bitcoin madenciliği için kullandığı enerji nedeniyle, DBS’nin bazı endişeleri olabileceğini belirtiyor. Son zamanlarda Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliği süreciyle ilgili çevresel kaygılar nedeniyle Tesla’nın artık Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeyeceğini duyurdu.

Ünlü CEO: Bu Tek Katalizör, Bitcoin'i Stratosfere Gönderebilir!

DBS ayrıca, Bitcoin’in gelecekte düzenleyici risklerle karşılaşabilecek oynak bir varlık olduğuna dikkat çekiyor. Banka ayrıca, Bitcoin’in devletin kontrolü dışında güvenilir bir varlık statüsüne ulaşması durumunda, merkez bankaları ve yetkililer tarafından engellenebileceğini” öne sürüyor. Son olarak, DBS bank, geleceğinin belirsiz olmasına rağmen, Bitcoin (BTC)’in bir “parasal devrime” öncülük edebileceğini vurguladı.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku