Siber Güvenlik Firması Tüm Bilançosu ile Bu Kripto Paradan Topladı!

47

Gelişmiş tehditler, tehdit aktörleri ve güvenlik açıklarıyla mücadele etmeye odaklanan, gelişmekte olan bir araştırma ve geliştirme şirketi olan Octagon Networks, likit varlıklarını ve tüm bilançosunu lider kripto para birimi Bitcoin(BTC)’e dönüştürme sürecini tamamladığını açıkladı.

Şirket, lider kripto para birimini öncü görüyor

Şirket, web sitesinde yer alan bilgilere göre “siber saldırılara karşı gidişatı değiştirmek için birlikte çalışan bilgili ve deneyimli güvenlik araştırmacıları, yazılım mühendisleri ve bilgisayar korsanlarından oluşan küresel bir ağ” oluşumu olduklarını ve ekip çalışanlarının San Fransisco, Addis Ababa ve home office tarzında çalışıldığını söylüyor.

Siber Güvenlik Firması Tüm Bilançosu ile Bu Kripto Paradan Topladı!

Octagon Networks tarafından 4 Haziran Cumartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, likit varlıklarını ve tüm piyasa işlemlerini Bitcoin(BTC)’e dönüştürme sürecini tamamlandığını ve tüm hizmetleri gerçekleştirmek için Bitcoin ödemelerini kabul edecekleri duyurusunda bulundu. Ayrıca, Bitcoin ile ödeme yapılması durumunda yüzde 50 indirim uygulaması yapılacağı da belirtiliyor. Şirket alınan kararlar ile ilgili olarak şunları söylüyor:

Ülkelere dağılmış güvenlik araştırmacıları, mühendisleri ve bilgisayar korsanları olarak, Bitcoin’in insanlığın teknolojik açıdan ilerlemesine destekçi olan katkılarına her zaman hayran kaldık, Ve şimdi bizlerde çalışmalarımızı siber uzaya genişletmek adına bize kapıları nasıl açtığını görmüş olduk. Biz kesinlikle büyük bir kuruluş değiliz ancak bildiğimiz kadarıyla tüm kripto para birimlerimizi Bitcoin(BTC)’e çevirecek ve Bitcoin ödemelerini kabul edecek ilk siber güvenlik şirketi olma özelliği taşıyoruz.

‘’BTC global anlamda iyi bir geleceğe yönlendirecek’’

Octagon Networks şirketi üyelerine uygulayacakları model ve ilham aldıkları noktalar sorulduğunda şu şekilde yanıtlıyorlar:

Bitcoin’in tüm dünyayı teknolojik olarak daha iyi bir geleceğe yönlendireceğine inanıyoruz. BTC, kitlelere yüksek kaliteli siber güvenlik çözümleri getirmek için diğer hedeflerimizi hızlandırmaya destek olacaktır. Bununla birlikte uluslararası müşteriler ve yetenekler planlanan uygulamaların desteği ile birlikte karmaşık bürokrasinin üstesinden gelmelerine yardımcı olacaktır. Bu fikirlerle ilgili olarak ilham kaynağımız sayısının da çok olduğunu belirtmek isterim. Ancak bu özel model uygulamamızın esas ilham kaynağı MicroStrategy Inc. Şirketi olmuştur.

Kripto para birimleri anketi düzenlendi

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bitcoin ve kripto para birimlerinin benimsenmesine artan ilgi göz önüne alındığında, birçok kişinin BTC’i yasallaşması konusunu dile getirmesinin şaşırtıcı olmadığı belirtiliyor. The Economist tarafından gerçekleştirilen yeni bir anketin sonuçlarına göre, kripto para birimleri adına genel olarak insanların destekçi olduğu bildiriliyor. Ankette yer alan bilgilere göre, hükümet yönetimlerinin kripto para birimlerini yasallaştırmasını isteyen birey sayısının hangi ölçekte olduğunu bilmeyi amaçladığı belirtildi. Ankete katılan birey sayısının 3 bini geçtiği ve sonuçlara göre, yüzde 37’sinin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile yapılacak işlemlerin yasallaştırılmasını istedikleri belirtiliyor.

Ankette ayrıca CBDC desteğine bakıldı. Sonuç olarak, hükümetlerin finansal ürünler ile işlem yapılması adına yüzde 37 destek görüldüğü bildiriliyor. Araştırmacıların ayrıca öğrenmeyi amaçladıkları bir diğer noktanın da diğer ülkelerin kripto para birimlerini yasal olarak kabul etme konusunda El Salvador’u rol model alarak ilerleme konusu olduğu belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku