Ekonomist: Kripto Para Birimleri Tek Bir Şartla İvme Kazanabilir

66

Mohamed A. El-Erian, Fed’in enflasyon hedefini yüzde 3’e yükseltmeye karar vermesi durumunda kripto para birimleri de dahil olmak üzere hedge varlıklarının fiyatlarının artacağına inanıyor. Ekonomist ve iş adamı, Allianz’ın ekonomi danışmanı Mohamed A. El-Erian, bugünkü CNBC Squawk Box programında konuk oldu ve kripto fiyatının mevcut seviyelerinden daha yüksek seviyelere çıkabilmesinin muhtemel nedenlerini açıkladı.

Fed enflasyon hedefini değiştirirse kripto para piyasası açısından sonuç ne olur?

Ekonomist, FED’in, başlangıçta açıklanan yüzde 2 hedefine ulaşmanın imkansız olduğunu ve bunu başaramamanın kredibilitelerini baltalayacağını fark edecekleri için, enflasyon hedefini yüzde 2-3’ten değiştirmeye zorlanabileceğine inanıyor. Bu durumda El-Erian, kripto ve altının daha da yükseleceğine inanıyor. CNBC’de yayınlanan programda çoğunlukla Bitcoin hakkında ve bir miktar Ethereum hakkında konuşuldu. Finans kurumları BTC’nin enflasyondan korunma aracı olduğuna inandığından, konuşma Bitcoin çerçevesinde devam etti.

Finansal okuryazarlık üzerine en çok satan kitabın yazarı, uzun vadeli gayrimenkul yatırımcısı olan ve son zamanlarda Bitcoin, gümüş ve altına yönelen “Zengin Baba, Yoksul Baba” Robert Kiyosaki, bugün erken saatlerde Bitcoin’in XAU ve XAG ile birlikte, mevcut ekonomik durum nedeniyle şu anda iyi yatırım araçları olduğunu tweetledi. Ünlü ekonomist, tahvillerin şu anda en riskli yatırım olduğunu düşünüyor.

Peter Schiff: Bitcoin hisse senedi piyasasını takip ediyor

Uzun süredir Bitcoin eleştirmeni ve SchiffGold başkanı olan Peter Schiff, fiyat bugün erken saatlerde 39 bin doların altına düştüğü sırada Bitcoin ile ilgili olarak Twitter’da paylaşımda bulundu. Bu BTC için 80 günün en düşük seviyesi oldu. BTC’nin hafta sonu boyunca bu seviyenin üzerinde olduğunu, ancak Pazartesi günü hisse senetleri ve altın işlemleri yeniden başladığında, Bitcoin’in teknoloji hisselerinin ardından 38.500 dolara düştüğünü belirtti.

Altın şu anda 15 dolar artarak 1.990 dolardan işlem görüyor. Schiff, Bitcoin’in düşerek “altınla ters korelasyonunu koruduğunu” da sözlerine ekledi. Bitcoin fiyatı, piyasadaki büyük düşüşün ardından 39 bin doların altına düştü. Fed, enflasyonla başa çıkmak için politikasını sıkılaştırırken, lider kripto üzerindeki satış baskısı sertleşti. Bunun sonucu olarak, borsalardaki tasfiyeler 200 milyon dolara ulaştı. Bunların yüzde doksan beşi uzun pozisyonlardı. Sonrasında Bitcoin fiyatı Bitstamp borsasında 39.371 dolara doğru bir toparlanma gösterdi. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku