Efsane Geri Döndü! Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor?

84

2022’de önemli bir fiyat düzeltmesi yaşadıktan sonra, meme kripto para birimi Shiba Inu ( SHIB )’ya olan ilgi ivme kazanıyor. SHIB’nin yeniden canlanması, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) gibi büyük sermayeli kripto para birimlerinin önderlik ettiği genel kripto piyasası kazançları ile ilişkilendirildi . Böylelikle, CoinMarketCap verilerine göre, 14 Ağustos itibariyle SHIB’nin piyasa değeri, son 24 saatte 6,96 milyar dolardan 1,53 milyar dolar artarak 8,49 milyar dolar oldu .

İşte Shiba Inu fiyatının yükselmesinin nedenleri

Popüler meme coin Shiba Inu’ya yapılansermaye girişi eğilimi, haftalık pozitif ivme serisini uzatan SHIB fiyatına yansıyor. Özellikle, 2022’nin zor ve genellikle düşüşlerle geçen ilk yarısından sonra, SHIB, son haftalarda yeşil bölgede işlem gören genel kripto para piyasalarıyla bağlantılı kazanımlarla Temmuz ayında başlayan toparlanma belirtileri gösterdi. Tarihsel olarak, altcoin’lerin Bitcoin gibi büyük sermayeli kripto para birimleri tarafından oluşturulan eğilimleri takip ettiği bilinmektedir. Bu hatta, 14 Ağustos’un erken işlem saatlerinde Bitcoin, Haziran ortasından bu yana ilk kez 25.000 dolar seviyesini aşarak piyasayı etkiledi.

shiba Inu

SHIB kazançları kısmen genel kripto para piyasasına bağlı olsa da, ağda yapılan geliştirmelerin bu yükseliş hikayesinde payı olduğunu belirtmekte fayda var. Shiba Inu daha çekici hale getirilebilmek için, lanse edilen ağ etkinliği ile 2021’deki en yüksek seviyelerini geri kazanmaya çalıştı. Geliştirici topluluğunun odak noktası, kabulünü sağlamak için daha fazla token yakma işlemi gerçekleştirmektir. Ek olarak, ShibaSwap’ın 2021’de piyasaya sürülmesi, önümüzdeki aylar için SHIB değerinde önemli bir sürücü olarak görüldü.

Meme coin’ler yatırım aracı olarak popülerliğini yitiriyor

Ayrıca, piyasa düzeltmesinin ortasında, genel olarak meme coin’ler, önemli bir neden olarak gösterilen kullanım alanlarının eksikliği ile yatırımcılar arasında çekiciliğini yitirdi. Özellikle, ilgi eksikliği, son 12 ayda ‘Shiba Inu’ anahtar kelimesi için küresel arama sorgularının Temmuz ayında bir yıldan fazla bir sürenin en düşük noktasına düştüğünü gösteren Google Trendler verileriyle vurgulandı. İlginç bir şekilde, fiyat düşüşüne rağmen, ağdaki işlemlerin sayısı etkilenmedi.

shiba Inu

Kriptoarena.com olarak da  bildirdiğimiz gibi, Temmuz ayında meme coin işlemleri, Haziran ayında kaydedilen 15 ayın en düşük değeri olan 157.889’dan kazanarak yaklaşık yüzde 34 artarak 211.833’e yükseldi. Ek olarak, Shiba Inu, diğer meme kripto para birimlerinin yanı sıra, erken yatırımcılar için önemli karlar sağlayan bir itibar yarattı. Bu durum, bazı yatırımcıları piyasa düzeltmesine rağmen varlık üzerinde bahis yapmaya devam etmeye itti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku