Shiba Inu Atağa Geçti! Bu Gelişmeler Yatırımcıları Çekiyor!

Shiba Inu Atağa Geçti! Bu Gelişmeler Yatırımcıları Çekiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köpek temalı meme coin projesi Shiba Inu (SHIB), kimliğinin daha faydalı ve yapıcı bir konuma gelmesi adına geçtiğimiz süreçten bu yana çok yol kat etti. Shibaswap adlı merkeziyetsiz platformunun resmi lansmanı, Shiba Inu’nun büyümeye olan bağlılığını doğruladı.

Meme coin Shiba Inu benimsenmeye ve hızla büyümeye devam ediyor

Birçok analist Shina Inu’de yaşanan gelişmelere dikkat çekiyor ve Shibaswap’ın, sosyal sinyallere bakıldığında önde gelen Ethereum Dapp’leri listesinde en üst sırayı aldığı görüldü. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kripto para analisti Ben GCrypto’nun bulgularına göre bakıldığında durum bu yönde. Bu gelişmenin ise, NFT platformu OpenSea’yi ve arka arkaya ikinci ve üçüncü olan önde gelen NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ı geride bırakmayı başaran DEX için etkileyici bir başarı.

Sıralamadaki durumun, Shibaswap’ın ilk yıl dönümünü Temmuz ayında kutladığı düşünüldüğünde ise hızlı büyümesini vurguladığı görülmektedir. Şuana kadar 30’dan fazla dijital varlığı listelemeyi başardı ve kilitli toplam değerinin de yaklaşık 41,72 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Nomics.com tarafından sağlanan bilgilere göre, Shibaswap’ın günlük hacmi ortalama 10.8 milyon dolar. Karşılaştırma için,  merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap’ın işlem hacmine bakıldığında ortalama 1 milyar doların üzerinde. Ancak, Uniswap ile Shibaswap karşılaştırıldığında kuruluş dönemlerine de bakılırsa bu adil bir karşılaştırma olmayacaktır. Analistlere göre paydaşlar, Shibaswap’ın Shiba Inu’nun fiyatı üzerindeki etkisiyle daha fazla ilgilenebilir ve gözlemleyebilirler.

Shibaswap SHIB üzerinde etkiye sahip görünüyor

DEX’in yatırımcılarının, SHIB’yi elinde tutmaları ve hatta pasif gelir elde edebilmek adına riske atmaya teşvik etmeleri bekleniyordu. Bu teşvik yaklaşımı ile birlikte, SHIB’nin 2021’in 3. çeyreğindeki güçlü yükselişin yaşanmasını desteklediği gördük, ancak sınırlı oranda büyümesinin o zamandan bu yana SHIB’nin fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu.

SHIB’nin tedarik dinamikleri, önemli sayıda paydaşın ayılar lehine eğildiğini ortaya koyuyor. Borsalardaki arz, Temmuz ayının sonuna doğru yaklaşıldığında önemli bir oranda artış gördü. Ortaya çıkan satış baskısı, herhangi bir yukarı yönlü hareketi tersine çevirerek, yatay bir fiyat hareketine devam etmesine yol açtı. Son 30 gün içerisinde SHIB’de para çekim işlemlerinin sayısı mevduat işlemlerinden daha fazla olduğu görüldü. Bu, SHIB’nin satış baskısına rağmen mevcut fiyat seviyesinde sağlıklı bir talep gördüğünü doğrular niteliktedir. Düşük fiyat seviyeleri ile birlikte analistler, küçük yatırımcıların işlemler yapmasının normal olduğunu söylüyor.

SHIB, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) ardından büyük düşüş yaşadığı fiyat seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Shibaswap’e bakıldığında ise şimdiye kadar SHIB’nin performansı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülüyor. Ancak etkisi piyasa güçlerine kıyasla oldukça sınırlı kalıyor. Shibaswap ekosisteminin güçlü büyümesi, muhtemelen daha fazla insanın SHIB’lerini riske atmaya teşvik edecektir, ancak bu fark edilecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Shiba Inu Atağa Geçti! Bu Gelişmeler Yatırımcıları Çekiyor!