SHIB Rakibi Meme Altcoin Sıfıra Çakıldı: ”Rug Pull” Alarmı!

872

Yüksek performanslı Blockchain Avalanche (AVAX) üzerindeki ilk köpek temalı kripto para birimlerinden biri olan SDOG, 10 milyon dolarlık ‘rug pull’ iddiasından mustarip görünüyor. Avalanche (AVAX) üzerinde öncü bir memecoin protokolü olan Snowdog DAO, bugün SDOG token’ın değerinin yüzde 90’ını kaybettiğini görüyor. Kriptoarena.com olarak olanları inceliyoruz.

Kötü niyetli kişiler, SnowdogDAO’yu favori göstererek 10 milyon dolar kazandı

SnowdogDAO ve onun Avalanche tabanlı token’ı SDOG’un meraklıları tarafından paylaşılan çok sayıda tweet’e göre, değeri bugün dibe vurdu. Anonim geliştirici Artoriamaster tarafından açıklandığı üzere, TraderJoe DEX’ten yerel platforma geçiş nedeniyle SDOG token’larının söz verilen geri alımı gerçekleşmeden önce, SnowdogDAO sözleşmesinin bir parçası olan “meydan okuma anahtarını” bilen biri geri satın alımını gerçekleştirdikten sonra altcoin projesini satmaya başladı.

Bu operasyonla, SDOG token’ları hemen diğer kripto para birimlerine dönüştürüldüğü için ismi bilinmeyen içeriden biri yaklaşık 10 milyon dolar kazandı. Bu nedenle, SDOG meraklılarının çoğu, altcoin projesinin ekibiyle ilgili biri tarafından başlatılan koordineli bir likidite geçişi olan bir “rug pull” durumundan şüpheleniyor. CoinGecko’nun kripto para takipçisine göre SDOG fiyatı aniden yüzde 90’dan fazla değer kaybetti.

Altcoin ekibinin işlem sonrası raporu: “Sahiplerin yüzde 7’si bundan faydalanacak”

Dogecoin’in patlamasıyla meme temalı kripto para birimlerinin sayısı artmaya devam ediyor. Benzer bir memecoin olan SDOG’un, bu olaydan önce ana akım kripto “destekçileri” tarafından agresif bir şekilde satıldığına dikkat etmek gerekiyor. 24-25 Kasım tarihinde, birçok altcoin kullanıcısının SDOG ile SHIB’i karşılaştırmak için aşağıdakine benzer bir mesajı tweet’lediği öğreniyor:

Dev bir SHIB sahibi “Marsbrothers” az önce 300 milyar değerinde SDOG satın aldı!!! Daha önce Nisan ayında 400 milyar dolarlık SHIB satın aldı ve bu şimdi 20 milyon dolar değerinde.

Birkaç saat önce, SnowdogDAO’nun arkasındaki varlık olan Snowbank ekibi, resmi bir inceleme raporu yayınladı. Bu belgede, protokolün tüm tarihini ve altcoin projesini “8 günlük Oyun Teorisi Deneyi” olarak tanımladılar. Son aşamada, kötü iletişim nedeniyle, SDOG sahiplerinin sadece yüzde 7’si varlıklarını makul fiyatlarla tasfiye edebiliyor. Kripto para biriminin ekibi, “meydan okuma anahtarı” bulmacasıyla ilgili olarak, bu mekanizmanın, protokol mekanizmasının botların egemenliğine girmesini önlemek için gereken “basit bir matematiksel meydan okuma” içerdiğini vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku