Dogecoin (DOGE)’de Kritik Gelişme: En Yüksek Seviyeye Ulaştı!

7.560
En büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’teki marjlı Dogecoin (DOGE) short pozisyonlarının sayısı, yaklaşık 3.4 milyon dolara eşdeğer olan 15.9 milyon DOGE seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekoru kırıldı

 

Dogecoin boğaları, dikkatli olmalı!

Bazı topluluk üyeleri, bu durumun ”short squeze” ile sonuçlanabileceğini düşünüyor. Kısa pozisyon sıkıştırması, açığa satış yapan pek çok kişinin pozisyonlarını kapamak mecburiyetinde kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi neticesinde ortaya çıkar. Bu durum, trader’ların paniğe kapılmasına ve pozisyonlarını kapatmasına neden olan ve böylece belirli bir varlığın fiyatını önemli ölçüde yükselten bir dizi tasfiyeden kaynaklanır. Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’ten fazla düştü. Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’in kurucu ortağı Billy Markus’un ABD dolarının değersiz olduğu hakkında yayınladığı bir tweet’e iki ateş emojisi ile yanıt verdi.

Bu, bir Twitter kullanıcısının, en büyük meme kripto para biriminin sınırsız arzı nedeniyle Bitfinex borsasında kısa pozisyonda büyük bir artış yaşadığını düşünmesinin ardından geldi. Kullanıcı, arzı da sonsuz olduğu için ABD dolarının da değersiz olacağına işaret eden Wall Street Bets “Başkanı”ndan tepki aldı. Bazıları Dogecoin (DOGE)’in sınırsız arzını en büyük avantajı olarak görse de, bazı endüstri uzmanları bu durumu büyük bir dezavantaj olarak görüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildiriidiği gibi, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce enflasyonist dinamikleri nedeniyle Dogecoin’i eleştirdi.

Elon Musk’tan çarpıcı DOGE açıklaması

Öte yandan Musk, şaka kripto para biriminin yeterince ölçeklenirse bir ödeme aracı olarak başarılı olabileceğine inanıyor. Bu ayın başlarında, önemli bir yazılım güncellemesinin ardından Dogecoin ücretleri tüm kullanıcılar için önemli ölçüde düştü. Musk ayrıca defalarca itibari para birimini eleştirdi. Bu ayın başlarında, “normal para”nın, ABD‘deki bankaların ezici çoğunluğu tarafından hala yaygın olarak kullanılan eski bir programlama dili olan COBOL’u çalıştıran bir grup eski anabilgisayardan ibaret olduğunu belirtti.

Tesla CEO’su Elon Musk, son zamanlarda yine kripto para sektörüne yönelik açıklamalar yapmaya başladı. Ünlü milyarder, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Dogecoin (DOGE) yatırımcılarına seslenerek, merkezi borsaları terk etmeleri gerektiği konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku