JPMorgan CEO’sundan Çarpıcı Kripto Para Yorumu: Dikkatli Olun!

293
Küresel yatırım bankası JPMorgan’ın CEO’su, yatırımcıları kripto para birimine yatırım yapma konusunda uyardı. Kripto paraların gerçek bir değeri olmadığını iddia eden yönetici, sadece değersiz bir ”coin” satın alıyorsunuz” ifadesini kullandı.

”Kripto para birimlerinin değeri yok”

JPMorgan  CEO’su Jamie Dimon, CBS Boston ile yaptığı röportajda ABD ekonomisi, enflasyon, Çin ve kripto paralar hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Programın sunucusu, Tom Brady ve eşi Gisele Bundchen’in yer aldığı bir reklam gibi, yatırımcıları kripto para birimlerine para yatırmaya teşvik eden birkaç reklamı hatırlatarak, Dimon’a gençlerin kripto paralara yatırım yapıp yapmamaları gerektiğini sordu ve şu cevabı aldı:
Ben kripto para birimleri konusunda şüpheciyim. Blockchain ve DeFi gibi bazı yenilikleri onaylıyorum.  Ancak, kripto paranın içsel bir değeri yoktur. Temel olarak sadece içi boş bir coin satın alıyorsunuz. Neden bilmiyorum ve hisse senetlerinde, menkul kıymetlerde, kriptoda ve bunun gibi şeylerde çok fazla spekülasyon olduğunu düşünüyorum. Çok dikkatli olmamız gerek. İnsanların özgür bir ülkede kripto paralara yatırım yapma hakkını savunuyorum. Ama, ben asla yatırım yapmayacağım.
Teknik Analistten Çarpıcı Bitcoin Yorumu: Ayı Tuzağı Olabilir!
 
Salı günü Reuters da, Dimon’un kripto paralar hakkında yorum yaptığı başka bir yorumu da paylaşt JPMorgan CEO’su, “Gerçekten bir para birimi değil… Bu sadece spekülasyon” ifadesini kullandı
Dimon her zaman Bitcoin karşıtı  olmuştur. Ekim ayında, kripto para biriminin sınırlı arzını sorgulayarak Bitcoin’in “değersiz” olduğunu söyledi. Ayrıca düzenleyicilerin “regülasyon konusunda başarısız olacaklarını” vurguladı. Mayıs ayında, insanlara kripto biriminden uzak durmalarını tavsiye etti.

 

 JPMorgan’dan çarpıcı Bitcoin ve Ethereum yorumu

Ancak JPMorgan CEO’su, müşterilerinin bu varlık sınıfıyla ilgilendiğini ve bankanın şimdi müşterilere bazı kripto yatırımları teklif ettiğini kabul etti. Firmanın analistleri, Bitcoin fiyatının uzun vadede 146 bin dolara ulaşacağı tahminlerini ikiye katladı. Enflasyon endişeleri BTC fiyatını yükselttiğinden, bitcoin için “yükseliş görünümü” görüyorlar.

 

Bloomberg Analisti Ethereum İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı
 

Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, JPMoran, Ethereum (ETH)’un lider kripto apra birimi  Bitcoin (BTC)’den daha mı iyi bir performans sergileyeceğini söyledi. JP Morgan analistleri, sene başından beri Ethereum fiyatının yüzde 500’den fazla artmasıyla bunun mümkün olduğunu düşünüyor. UK Investing.com araştırması da ETH için iyimser bir fiyat öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku