Selloff mu yoksa Ralli mi? Bitcoin Analisti Açıklıyor

0 54

Kripto analisti Benjamin Cowen, son kripto piyasası çöküşü hakkındaki düşüncelerini Youtube kanalında paylaştı ve Bitcoin (BTC)’in önündeki yolu ele aldı. İşte Cowen’ın analizinin detayları…

Cowen’e göre Bitcoin’in yükselmeden önce biraz daha düşüşe geçmesi gerek

Bitcoin, bu hafta şiddetli bir şekilde geri çekildi ve çarşamba günü 24 saatin en düşük seviyesi olan 30.415 dolara ulaştı. Cowen, bu çılgın fiyat dalgalanmasının BTC için ne anlama geldiğini ele almak için bu konuyu YouTube kanalına taşıdı. Bu yaz Bitcoin’in nerede biteceğine dair yükseliş tahminlerinden bazılarının azaldığını şu şekilde ifade ediyor:

Bitcoin’in tekrar yükselmesinden önce biraz daha düşüşe geçmesi gerektiğinin daha muhtemel olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki birkaç ay içinde BTC fiyatının sıçrayarak yükseleceğini ve 200 bin dolar değerinde Bitcoin yatırmayı düşünüyorsanız, temel olarak, şu anki fiyatın olduğu bu noktada, ani bir toparlanma görmeniz gerekir. Aksi takdirde yapabileceğinizi düşünmüyorum. Ama o ani toparlanmayı elde edersek ve BTC tekrar yükseliş hareketi göstermeye başlarsa, o zaman bu bir olasılık olabilir. Ama yine de BTC’nin bu kadar çabuk toparlanabilmesi konusunda biraz daha karamsarım.

Cowen, ikinci teoriye katılıyor

Cowen, Bitcoin’in mevcut boğa döngüsünün uzunluğu ile ilgili iki temel teori olduğunu söylüyor. İlk senaryoya göre, Bitcoin yıl sonundan önce zirveye çıkıyor. İkincisi ise, Bitcoin’in zirveye ulaşmasının biraz daha uzun zaman alacağı uzun bir boğa döngüsü öngörüyor. Benjamin Cuwan bu teorilerden ikincisine katıldığını şöyle ifade ediyor:

Size, burada iki ana düşünce silsilesi olduğunu söylemek istiyorum. Bunlardan ilki dört yıllık döngüdür. Ve bu senaryoya göre, dört yıllık döngünün sona ermesini bekliyorsanız, o zaman muhtemelen yolumuza geri dönmemiz için oldukça büyük bir sıçrama beklemeniz gerekir. Bu oldukça yüksek rakamları üçüncü çeyrek veya dördüncü çeyreğe kadar yatırabilmemiz için, görece kısa süre içinde bir sıçrama yapmamız gerekiyor, böylece yolumuza geri dönebiliriz. Bitcoin (BTC)’nin bu yıl zirveye çıkacağını düşünüyorsanız, bu olabilir. Diğer senaryoda ise elbette uzatma döngüleri olacaktır. Ve bu, boğa döngüsünün biraz daha uzun süreceğini öngörür. Bu daha çok, bir yeniden birikim aşamasının Bitcoin için dünyadaki en kötü şey olmadığını düşünme çizgisinde olacaktır.

Analist Bitcoin için en uygun stratejilerden bahsetti

Kripto influencer’ı, Bitcoin’in zirveye ulaşması için zaman alabileceğini öneriyor. Trader’lara, özellikle kriptoda yeni olanlara, nispeten cazip fiyatlarla BTC biriktirme fırsatı sağladığını ekliyor. Konuya yönelik fikirlerini şöyle belirtiyor:

Bu döngü için söyleyeceğim şey, Bitcoin’in çok nazik davrandığıdır. Potansiyel olarak BTC’nin yaptığı, bu döngüden sonra altı haneli eşiğe geçmeden önce insanların yeniden birikim yapmasına izin vermektir. Yeni yatırımcılara indirimli olarak alma fırsatı tanıyor… Büyük resme bakıldığında, bu döngüden sonra altı haneli bir Bitcoin üzerinde benim gibi biraz belirleyici bir şekilde çalışıyorsanız, 40 bin doların altındaki bir şey dünyadaki en kötü fiyat değil. Aynı zamanda risk toleransınıza da bağlıdır; bu kripto para oldukça kolay bir şekilde düşmeye devam edebilir. İşte bu yüzden, bir DCA (dolar-maliyet ortalaması) stratejisinin Bitcoin için en uygun strateji olduğunu düşünüyorum.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku