Bir Bitcoin Balinası, Devasa Miktarda BTC’yi Taşıdı

0 82

Yaklaşık dokuz saatten biraz daha uzun bir süre önce, büyük miktarda Bitcoin, Bitfinex borsasından çıktı. Özellikle, yaklaşık 2.000 Bitcoin (80.302.600 dolar) Bitfinex sıcak cüzdanına aktarıldı. Geri kalanı, yani yaklaşık 13.909 BTC, kayıtsız bir sahibi olan dijital bir cüzdana taşındı.

15.909 Bitcoin, anonim bir kripto kullanıcısı tarafından Bitfinex’ten çekildi

Kripto endüstrisi hakkında özel haberler veren Çinli bir gazeteci Wu Blockchain’e göre, büyük kripto borsalarından biri olan Bitfinex’ten inanılmaz miktarda kripto para – 15.909 Bitcoin – çekildi. Bu miktarın yalnızca onda biri platformun sıcak cüzdanına, geri kalanı ise bilinmeyen bir kripto cüzdanına gidiyor. Bu Twitter hesabı, Bitfinex sıcak cüzdanına yaklaşık 2.000 Bitcoin’in (80.302.600 dolar) aktarıldığını söylüyor. Kripto para biriminin geri kalanı olan 13.909 BTC, kayıtsız bir sahibi olan anonim bir cüzdana taşındı.

Bu hikâyeyi çevreleyen epeyce spekülasyon var. Bazılarına göre bu kişi, yüksek net değere sahip bir Bitcoin kullanıcısı veya BTC’nin bugün erken saatlerde 40 bin doların altına düşmesiyle indirimli bir şekilde Bitcoin (BTC) satın alan bir finans kurumu olabilir.

Borsalara yaklaşık bir milyar ABD doları yatırıldı

BTC’yi 18 Mayıs’ta Bitfinex’ten geri çeken balinanın aksine, bir saat içinde Bitcoin cinsinden şaşırtıcı bir meblağ (924.199.067) kripto para borsasına yatırıldı. Bu çıkış, Mart 2020’de ticaret platformlarına yatırılan saatlik Bitcoin miktarıyla aynı görülebilir. Mart 2020’de Kara Perşembe gerçekleştiğinde Bitcoin sadece 24 saat içinde piyasa değerinin yüzde 50’sini kaybederek 4.000 doların altına düşmüştü. Bu durum, belki de bireysel yatırımcıların Bitcoin’in son birkaç gün içinde düştüğünü gördüklerinde sabırlarını yitirdiklerini ve kâr almak için hızla satış yaptıklarını gösteriyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, lider kripto para biriminin çevre dostu olmadığını söyleyerek Bitcoin hakkında tartışmalı bir tweet yayınladıktan sonra, kripto topluluğundan bir tepki aldı. Bu arada, BTC fiyatı düştü. 12 Mayıs’ta Bitcoin 57 bin dolardan 49 bin dolara sert bir düşüş yaşamıştı. Bugün de düşüşün devam ettiği gözlemleniyor – gün içerisinde BTC, 30.000 dolara kadar geriledi.

Bugün erken saatlerde BTC, Ethereum’u ve kripto piyasasının geri kalanını kırmızı bölgeye sürükleyerek 40 bin dolarlık kritik desteğin altına düştü. Bunun nedeni dün, Çinli yetkililerin, kripto ile ilgili herhangi bir işe fazla karışmamaları için finansal kurumlara bir uyarı vermiş olması olabilir. Elon Musk’ın attığı bir başka tweet’e göre henüz Tesla bilançosundan herhangi bir Bitcoin satımı gerçekleşmedi. Ama belki Musk’ın bu tweet’i piyasayı kurtaramaz. Yazım sırasında, BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 18 ve son yedi günde yüzde 34 düşüşle 38.386 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku