Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanlığı İçin Onay Aldı

0 18

Amerikalı bir akademisyen ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Gary Gensler, SEC başkanlığı için 53’e 45 oy ile onay aldı.

Susan Collins, Chuck Grassley ve Bitcoin savunucusu Cynthia Lummis, Gensler’ın başkanlığı için oy veren Cumhuriyetçiler arasında yer alıyor. Diğer bir yandan Senatör Pat Toomey, SEC’in çevresel ve sosyal konulara odaklanması nedeniyle Gensler’in adaylığına karşı çıkan başlıca isimler arasında yer alıyordu.

2 Mart’taki düzenlenen onay duruşmasında, kripto para birimleri oldukça ilgili olan Gensler, sektörde bir yandan yatırımcı korumasını sağlarken diğer bir yandan da inovasyonu teşvik etme sözü verdi.

“Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ödemelere ve finansal kapsayıcılığa yeni bir bakış açısı getirdi, ancak aynı zamanda hala ilgilenmemiz gereken yeni yatırımcı koruma sorunları ortaya çıkardı. SEC için onaylanırsam, hem yeni yeniliği teşvik etmek hem de yatırımcı korumasını sağlamak için komisyon üyeleri ile birlikte çalışacağım.”

MIT’de blockchain ve kripto paralar üzerine ders veren Gensler’in, eski SEC başkanı Jay Clayton’ın liderliğinde çok sayıda başvurunun reddedilmesinin ardından, Kripto para borsalarında işlem gören fonları nihayet onaylaması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku