Ünlü İsimden “Ses Getirecek” Altın, Bitcoin ve Ethereum Yorumları

62

MicroStrategy başkanı Michael Saylor, muhabir Courtney Reagan ile CNBC’nin Fast Money programında yaptığı röportajda, Bitcoin’e ek olarak Ethereum (ETH)’a da ilgi duyduğunu açıkladı. İşte röportajın ayrıntıları…

Saylor’a göre Ethereum piyasayı kaydileştirmek istiyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ethereum (ETH)’u finans endüstrisi için ciddi bir rakip olarak gördüğünü belirtiyor. Saylor’un Bitcoin aşırılığından yana olduğunu bilen Fast Money eş sunucusu Guy Adami, MicroStrategy CEO’sunun Ethereum hakkındaki görüşlerini irdeledi. Adami, şirketin herhangi bir ETH stratejisi için planı olup olmadığını sordu. Saylor’ın soruya cevabı ise şu şekildeydi:

Bunu siber Manhattan’daki granit bloklar gibi düşünün. Tether ve stablecoin’ler gibi dijital para biriminiz var, siber alanın para piyasası olmak istiyorlar… Sonra Ethereum gibi dijital uygulamalarınız var. Ethereum, JP Morgan binasını, bankacılık kuruluşunu ve tüm borsaları kaydileştirmek istiyor.

Saylor, Ethereum’un borsaları ve finansal tesisleri kaydileştirmeye çalıştığını iddia ettikten sonra ise şunları söyledi:

Bence piyasadaki bu tarz şeyleri anlamaya başlayan herkes için bir yer var.

Dünyaca ünlü yazılım şirketinin CEO’su, şirketin yakın gelecekte Ethereum veya başka herhangi bir kripto para birimini satın almak için herhangi bir hamle yapacağını ise ima etmedi.

Bitcoin, büyük bir teknoloji ağında dijital altın gibidir

Röportaj sırasında Ethereum konusunun dışında Bitcoin’den de bahsediliyor. Saylor’un, BTC’nin en iyi, en baskın kripto para birimi olduğunu söyleyerek açıkça bir Bitcoin taraftarı olduğu anlaşılıyor. Saylor, Bitcoin’i şu şekilde tanımlıyor:

Dünya, Bitcoin’in kripto dünyasındaki dijital mülk olduğu gerçeğiyle yüzleşiyor. Ve bu durum oldukça derin, çünkü gezegendeki milyarlarca insana yayılacak. Bitcoin büyük bir teknoloji ağındaki dijital altındır.

Saylor’a göre, bu süre zarfında yatırımcılar Bitcoin’in yüzde 330, altının ise yüzde 7 arttığını söylüyor.  Kripto piyasasında Ethereum (ETH)’dan önce gelen Bitcoin, altından 50 kat daha iyi performans gösteriyor. Saylor, Bitcoin’in başlangıçta Paul Tudor Jones’un yaptığı gibi hisselerini ikiye veya üçe katladığına inandığını ise şu şekilde belirtiyor:

Bitcoin elli kat daha iyi olduğu için hisselerini on kat artırmamasına şaşırdım.

MicroStrategy, yaptıkları kripto para yatırımıyla bir servet kazanmasının yanı sıra, yazılım projesiyle de tarihin en iyi çeyreğini yaşadı. Saylor konuya ilişkin şunu dile getirdi:

Şirketin ana faaliyetleri yüzde 10 arttı. Bitcoin yatırımı ise, hissedar getirilerini artırıyor. Bence çalışanlar mutlu, hissedarlar mutlu.

MicroStrategy şu anda 91.326 BTC’ye sahip ve yakın zamanda daha fazlasını satın almayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku