Analist Uyardı: Ethereum (ETH)’da Volatilite Artacak!

66

Kripto analisti ve Altcoin Daily isimli YouTube kanalının sunucusu Aaron Arnold, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’un volatilitesinin bu ay sona ermeden artacağını tahmin ediyor.

Analiste göre Ethereum yatırımlarınızı tuttuğunuzda, ay sonundaki volatiliteyi beklemelisiniz

Yakından takip edilen analist ve trader Aaron Arnold, yakın bir zaman önce paylaştığı YouTube videosunda 841 bin abonesine, haziran ayının sonuna doğru Ethereum (ETH) vadeli seçeneklerinin sona ermesinin, yılbaşından bugüne kadar ödenecek olan rekor miktar nedeniyle kripto varlığının volatilitesini önemli ölçüde artırabileceğini söyledi. Analist konuya yönelik olarak şu ifadeleri kullandı:

Vadeli işlemler her ay sona eriyor. Yani şaşırılacak bir şey yok. Yine de haber olmasının nedeni, 25 Haziran’da Ethereum, 2021’deki en büyük seçeneklerin sona ermesiyle karşı karşıya kalacak, çünkü 1,5 milyar dolarlık açık faiz ödenecek… Bu rakam, ETH fiyatının beş gün içinde yüzde 17 düşmesi ve bölgesel bir dibi görmesi nedeniyle gerçekleşen geçen ayın sona ermesinden yüzde 30 daha büyük. Yani yatırımlarınızı tutarsanız, ayın sonuna doğru volatilite bekleyin.

Arnold: Ethereum vadeli işlemlerinin bitmesi fiyatın düşeceği anlamına gelmiyor

Ünlü analist paylaştığı videoda, Ethereum (ETH) vadeli işlemlerinin sona ermesinin fiyatı her iki yönde de hareket ettirebileceğinden söz ediyor. Bu konuda ise şu ifadeleri kullanıyor:

Vadeli işlemlerin süresinin dolması mutlaka fiyatın düşeceği anlamına gelmez. Bu, bir sözleşmede kilitli olan arzın belirli bir miktarının kilidinin açılacağı anlamına gelir. Ve sonra tüm bu trader’lar ya satın alma ya da satma seçeneğine sahip olacaklar… Şimdi geçen ay, bu işlemler sona erdiğinde, piyasa biraz daha yüksekti. Ethereum (ETH)’un bu ay gördüğü büyük düzeltmenin ardından seçenekler sona eriyor. Kim bilir? Her şey olabilir. Sadece volatiliteyi bekleyin ve tutun. Uzun vadeli düşünün.

Ethereum (ETH)’un yanı sıra Bitcoin vadeli işlemleri de 25 Haziran’da sona erecek. Kripto analisti Justin Bennett, önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in bu tarihte dibe vurabileceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku