Santiment Verileri Açıklandı: Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC)’i Geride Bıraktı.

8

Ethereum borsa arzı, boğaların yavaş yavaş kontrolü izlediğini düşündüren düşüş eğilimine bir kez daha devam etti. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bugün %5,5 daha kazanç kaydederek güç gösteriyor. ETH fiyatı 314 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.728 doları geçti. Bu, Ethereum için birkaç on-chain metrik iyileşmeye devam ederken, ETH’de şimdi 3 bin dolar seviyelerine doğru bir hareket gözlemleniyor.

ETH aktif adresleri bir kez daha yükselişte

On-chain veri sağlayıcı Santiment’in bildirdiği üzere, ETH aktif adresleri bir kez daha yükselişte. Bu, platformdaki yatırımcı etkinliğinin bir kez daha arttığı anlamına geliyor. Geri sıçrama geçen haftaki panik satıştan sonra gerçekleşti.

Öte yandan, borsalardaki günlük aktif Ethereum (ETH) mevduatı bir kez daha düşüşte. Rakam son altı aya göre nispeten daha yüksek olsa da azalan ETH arzı bir yükseliş göstergesi.

Ancak, bu noktada dikkatli olunmasını öneren bir gösterge var. 36 günlük MVRV oranı (piyasa değeri/gerçekleşen değer) negatife düşmedi. Santiment raporunda şunlar belirtiliyor:

36 günlük MVRV hiç negatife düşmedi. Dolayısıyla, uzun vadeli yatırımcılar tarafından kazanılacak çok daha fazla kar var ki bu biraz korkutucu. Ancak sadece bu boğa döngüsünü incelerken, oldukça düşük gözlemleniyor, Kasım ayından bu yana en düşük seviyede. Bir önceki ralliye kıyasla en azından daha fazla fiyat takdirine izin verebilir.

Ethereum vs Bitcoin

Haziran 2017’den bu yana ilk kez, ETH madenci geliri, BTC madenci gelirini aştı. Klasik tüm zamanların karşılaştırmasına gelince, Ethereum geçen ay boyunca birkaç on-chain ölçümde Bitcoin’i ters çevirdi. Aylık bazda, Bitcoin’in toplam ayarlanmış on-chain hacmi azalırken, Ethereum için olan neredeyse iki katına çıktı.

Geçen ay, Bitcoin madenci geliri %15 düşüşle 1,45 milyar dolara geriledi. Aynı zamanda, ETH madenci geliri %42,8 artarak 2,35 milyar dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı. Bu, Haziran 2017’den bu yana geçen dört yılda ilk kez Ethereum madenci gelirinin Bitcoin madenci gelirini geçtiği oldu. Ethereum için bir başka yükseliş göstergesi, ETH vadeli işlem hacminin %94,7’lik büyük bir artışla 1,7 trilyon dolarlık yeni bir ATH’ye yükselmesi oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku