Dogecoin (DOGE) Yine Sahnede: Yeni ATH mi Geliyor?

18

Meme kripto para birimi Dogecoin, geçen ayın büyük bir kısmını 0,35 doların altında geçirdikten sonra bugün erken saatlerde önemli bir direnç seviyesi olan 0,40 doları aştı. Son fiyat artışı, Coinbase Pro listeleme duyurusunun ardından geldi. Coinbase Pro, kurumsal satın alımlar için özel bir borsadır ve Dogecoin, 3 Haziran’dan itibaren bu platformda işlem görmeye başlayacaktır. DOGE için gelen transferler 2 Haziran’da, alım satım ise 3 Haziran’da açılacaktır.

Dogecoin kritik direnci kırdı!

Coinbase listing, yeni kaydedilen birçok token’in fiyatında genellikle bir artışa yol açtı. Dogecoin listing’i de benzer bir eğilim izledi. Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olan DOGE, 0,40 dolarlık kritik direncini kırmak için yüzde 30’un üzerinde yükseldi ve şu anda 0,43 doların üzerinde işlem görüyor.

Bu boğa sezonu, altcoin 2021 boyunca yüzde 6 binin üzerinde yükselirken Dogecoin’i bir meme token’inden gerçek bir yatırıma dönüştürdü. Dogecoin çılgınlığına, Elon Musk’ın sürekli desteği ve DOGE fiyatının ocak ayında 0,0104 dolardan mayıs ayının ikinci haftasında 0,737 dolara yükselmesini sağlayan sosyal medya satın alma çılgınlığı yardımcı oldu.

Doge ATH’sini Yeniden Görebilecek mi?

Mevcut fiyat artışı, Dogecoin (DOGE)’in 0,40 dolarlık kilit direnci aşmasına yardımcı oldu. Ayrıca 4 saatlik fiyat grafiğinde üçgen oluşumunu kırmasına yardımcı oldu. Bu durum önemli bir fiyat yükselişi hareketine işaret ediyor. Altcoin için bir sonraki hedef, tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmeye geçmeden önce 0,5 dolar olarak belirlendi.

Meme para biriminin fiyatı, daha önce, DOGE’un yakında 1 dolar seviyesine ulaşabileceğine inanan sosyal medya kullanıcılarının satın alma çılgınlığı tarafından yönlendirildi. Fiyattaki devasa artış, Dogecoin’in piyasa değerine göre ilk 3 kripto para birimi arasına girmesine yardımcı oldu ve BNB, XRP ve pek çok diğer altcoin’i geride bıraktı. Dogecoin şu anda 0.4391 dolardan işlem görüyor ve Cardano’yu beşinci sıraya gönderen yüzde 36’nın üzerinde bir artış var. DOGE 0,45’in üzerinde bir hareket gösterebilirse, bu ATH’sini yeniden test edebilmesi için kapıları açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku