Wall Street’in Başarılı Milyarderinden Heyecanlandıran Kripto Para Müjdesi

80

Kripto paraların kurumsal olarak benimsenmesi 2021’de zirve yaptı. Bugün Wall Street’in ünlü yatırımcılarından milyarder Carl Icahn, firmasının kripto paralar ile büyük boyutta ilgilenmeyi planladığını paylaştı. Bu kadar büyük bir boyut ne olabilir diye sorulduğunda, Icahn, bunun yüz milyon dolardan milyara kadar bir rakam olacağını söyledi.

Icahn Capital 23 milyar dolardan fazla varlığı yönetiliyor

En son verilere göre, Icahn Capital şu ​​anda Milyarder Carl Icahn liderliğinde 23 milyar dolardan fazla varlığa sahip. Bugün bir röportajda Carl Icahn kripto para birimi hakkındaki görüşlerini paylaştı ve şöyle dedi:

Kriptolar, öyle ya da böyle artık hayatımızın bir parçası oldular.

Milyarder, firmasının kripto para birimlerine büyük rakamlar ile yatırım yapmayı planladığını ve bu rakamın 100 milyon dolardan bir milyara kadar çıkacağını söyledi. Son zamanlarda milyarder Ray Dalio da Bitcoin’e yatırım yaptığını doğruladı ve Bitcoin’i  tahvil’e tercih edeceğini söyledi.

Bitcoin fiyatı son zamanlarda tüm piyasadaki FUD nedeniyle bir düzeltmede yaklaşık 30 bin dolar ‘a düştü. Bu yeni kurumsal sermaye girişi, kesinlikle birçok firmanın düşük kripto fiyatlarını iyi bir giriş noktası olarak bulduğunun göstergesidir.

Kripto paralara Kurumsal yatırım artacak

Küresel muhasebe ve iş danışmanlığı firması PricewaterhouseCoopers (PwC), eski hedge fonlarının yıl sonundan önce kripto para piyasasına yatırımlarını artırmayı düşündüğünü açıkladı. PwC tüm hedge fonlarının yüzde 46’sının şu anda Bitcoin ve Ethereum ticareti yoluyla bu yeni dijital endüstrisiye yatırım yaptığını ve kurumsal benimsemede önceki yıllara kıyasla genel bir büyüme gösterdiğini belirtiyor.

Firmanın en son Crypto Hedge Fund Raporunda PwC, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapan geleneksel hedge fonlarının büyük çoğunluğunun, yıl sonundan önce yeni oluşan sektöre tahsislerini artırmayı planladığını söylüyor

PricewaterhouseCoopers (PwC) raporuna göre, görüşülen hedge fonların yarısından fazlası, bu engeller ortadan kaldırılırsa  Bitcoin ve diğer altcoin yatırımlarını başlatacağı veya artıracağı yönünde görüş belirtti.  Rapor, geleneksel hedge fonların yarısından fazlasının gelecek yıl içinde kripto para piyasasına yatırım yapmayı planladıklarını bildirdi. Raporda dikkat edilmesi gereken en büyük şey, PwC’nin tüm hedge fonlarının yüzde 46’sının şu anda Bitcoin ve Ethereum ticareti yoluyla kripto endüstrisine yatırım yaptığını ve kurumsal benimsemede önceki yıllara kıyasla genel bir büyüme gösterdiğini belirtmesiydi.

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku