Çinli Şirketlerden Kripto Para Atağı: Robinhood’a Rakip Geliyor!

47

Popüler Robinhood platformunun rakipleri olan iki Çinli hisse senedi alım satım uygulaması, uluslararası pazara katılmak için kripto para sektörüne yöneliyorlar.

Çinli şirketler uluslararası arenada boy göstermeye başladı

Futu ve Tiger Brokers, yerel yatırımcıların kripto para ticareti yapmasına izin vermek için denizaşırı ülkelerde lisans aradıklarını bildirdiler. Şirketler, Singapur ve ABD’ye yönelik bir genişlemeden bahsetti. Web sitesine göre Tiger Brokers’ın, Hong Kong ve Avustralya’da zaten operasyonları var.

ceba takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
 

Futu’nun finans direktörü Arthur Chen, CNBC’ye, şirketin Mart ayının başlarında piyasaya sürülmesinden sonraki ilk üç ay içinde Singapur’da 100 bin kullanıcı kazandığını söyledi. Ayrıca, takip eden çeyrekte ABD merkezli yatırımcıların büyük bir girişinden bahsetti. Her iki şirketin de yüz binlerce kullanıcıdan oluşan bir müşteri tabanı var.

Futu ve Tiger kripto para sektörüne iddialı giriyorlar

Robinhood dışında, elbette Futu ve Tiger’ın sektörde kapışacağı başka rakipler de var. Bununla birlikte, bu iki Çinli şirket, uygulama içi sosyal ağ özelliklerini uygulayarak rekabette bir sıçrama yapmayı planlıyor. Kullanıcılar birbirleriyle bağlantı kurabilecek, ticaret ipuçlarını ve stratejilerini paylaşabilecek ve yatırım eğitim materyalleriyle etkileşime geçebilecek.

Çin'in Bitcoin (BTC) Karşıtlığının Gerçek Nedeni Dijital Yuan mı?
Çin’in Bitcoin (BTC) Karşıtlığının Gerçek Nedeni Dijital Yuan mı?

Bu gelişme, Robinhood halka arz başvurusunu açıklamaya hazırlanırken meydana eldi. Robinhood, yılın en çok beklenen halka arzlarından biri ve Coinbase’in NASDAQ’a 90 milyar dolarlık bir değerlemeyle vuran efsanevi halka arzını takip ediyor. Tiger Brokers CEO’su Tianhua Wu, CNBC’ye halkın halka arzlara olan ilgisinin farkında olduğunu, ancak bunlarla ilgili heyecanın azaldığını söyledi.

Çin’de kripto para karşıtlığı tüm hızıyla devam ediyor

Robinhood’un Çinli rakibinin uluslararası arenada genişlemesi, hem kripto para pazarındaki büyük dalgalanmaların hem de Çin’den gelen çelişkili kripto haberlerinin hemen ardından geliyor. Çin’den gelen en büyük hikayelerden biri, kripto faaliyetlerine yönelik yoğun baskı. Hükümetin ağır kısıtlamalarına rağmen, Çinli yatırımcılar OTC platformlarıyla ilgilenmeye devam ediyor.

Çinli Bitcoin (BTC) Madencilerinin Göçü Başladı: Piyasaya Etkisi Ne Olur?
Çinli Bitcoin (BTC) Madencilerinin Göçü Başladı: Piyasaya Etkisi Ne Olur?

Bu, Çin’in ülke içindeki tüm finansal kurumlara daha önce müşterilere sunulan kripto para hizmetlerini durdurma emrini takip etti. Kripto para alanındaki birçok işlemin merkeziyetsiz doğası nedeniyle, Çin’inbunu etkili bir şekilde gerçekleştirmek oldukça zor bir iştir.Çin’in diğer kripto para faaliyetlerini bastırmasına rağmen, kendi merkez bankası dijital para birimi (CBDC) birincil odak noktası. Çin’in dijital yuanı şu anda ülkenin çeşitli bölgelerinde kullanım durumu testlerine katılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku