Santiment ve Glassnode Verileri Yayınlandı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

0 74

Bu haftanın başlarında 50 bin dolar’ın altına düştükten sonra Bitcoin (BTC) tekrar ivme kazanmak için mücadele ediyor. Lider kripto para birimi trilyon dolarlık statüsünü kaybetti ve baskı altında kalmaya devam ediyor. An itibariyle, Bitcoin 924 milyar dolarlık piyasa değeri ile 49.023 dolar’dan işlem görüyor.

Santiment verileri

Bu gelişmeler, borsalardaki Bitcoin girişleri daha da artmaya devam ettikçe meydana geliyor. Trader’lar borsalara çok sayıda BTC yatırıyorlar, bu da tasfiyeyi gösteren olumsuz bir düşüş göstergesi. Öte yandan, borsalardaki USDT arzı düşüyor ve bu da alım ilgisinin azaldığını gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları bildirdi:

Borsalardaki Bitcoin arzı şu anda 14 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine geri döndü. 4 ayın en yüksek seviyesi korkunun göstergesi ve Tether arzının 2021’in en düşük seviyesine yaklaşması da trader’ların bu düşüşü satın almakta tereddüt ettiklerinin bir göstergesi.

 Bitcoin balinaları uyarı veriyor

Tesla‘nın kararını takiben piyasa çöküşünden önce bile Bitcoin balinaları tedariklerini azaltmaya başlamıştı. 100 ila 10 bin BTC tutan Bitcoin (BTC) balina adresleri, son beş hafta içinde 5,74 milyar dolar değerinde 100 bin BTC’yi tasfiye etti. Bu, Şubat ayından bu yana bu adresler tarafından tutulan en düşük arzdır.

Ayrıca, Bitcoin ağının düşüş eğiliminde olduğuna dair açık bir işaret var. Yalnızca ücretlerden gelen BTC yüzdeli madenci geliri 4 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Pozitif göstergeler

Ancak şu anda Bitcoin için bazı olumlu sinyaler var. Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda daha fazla boğa koşusu için ilerleyebileceğini gösteren bazı olumlu göstergeler ve tarihsel eğilimler de var.

Popüler analist PlanB, tarihsel verilere dayanarak, Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) 2013 ile 2017 arasında görülen seviyelere düştüğü için şu anda boğa koşusunun ortasında olduğumuzu belirtiyor. Aşağıdaki grafikten de görüldüğü gibi, Bitcoin fiyatı bir kez daha yeni zirveelre yükseldi.

Ayrıca, Glassnode tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin’in Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR), bir dip oluşumunu gösterecek şekilde 1’in altına düştü. Bitcoin’in (BTC) yükseliş yolculuğuna buradan itibaren devam edeceğini umuyoruz.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku