Dogecoin (DOGE) Bitcoin Dominansındaki Düşüşün Nedeni Olabilir mi?

0 36

Son zamanlarda altcoin denilince birçok yatırımcının aklına “şaka coini” kavramı geliyor. Ortaya çıkardıkları milyoner olma hikayeleri ile bazılarına göre bu şaka coinleri, piyasanın dikkatini diğer, daha iyi tanınmış altcoinlerden kendilerine çekmeyi başardı. Dogecoin ve Shiba Inu gibi coinler tarafından yönetilen mevcut altcoin sezonu, aslında şaka coin sezonu haline geldi ve kripto para topluluğu savunucuları bu durumdan pek de mutlu değiller.

“Dogecoin değer deposu haline gelmeye başladı”

Bitcoin (BTC) her daim bir “değer depolama aracı” olarak görülürken, kripto risk fonu Three Arrows Capital’in kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies’e göre, şaka coinler ve diğer altcoinler de gelecekte potansiyel olarak bir değer saklama aracına dönüşebilir. Analist Su Zhu şunları söyledi:

 Bence DOGE yavaş yavaş bir değer deposu haline gelmeye başladı çünkü çok büyük hacimleri içinde barındırıyor. Ve ayrıca ortaya çıktığı tarihe bakıldığında da Dogecoin’in aslında oldukça eski olduğunu söylebiliriz. Merkeziyetsiz bir coin olması nedeniyle de Dogecoin’in bir değer saklama aracı olmasının önünde herhangi bir engel yok.

Davies de Zhu’ya benzer bir görüşe sahip olduğunu söyledi ve şu yorumu yaptı:

 DOGE bir değer depolama aracı haline geliyor. Çok ucuz ve kullanışlı. Çok fazla sayıda insan kullanmasa bile belirli bir kitleye hitap ettiği inkar edilmez.

Geçtiğimiz birkaç hafta ve ay boyunca kripto para piyasaları bu şaka coin kitlesi sayesinde büyüme gösterdi. Ancak DOGE ve Shiba Inu bu alanda yükselen tek coinler değildi ve beraberlerinde diğer ana akım altcoinlerini de götürdüler.

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Bir Hayat Daha Değiştirdi!

“DOGE, Bitcoin Dominansına Zarar Veriyor”

Zhu’ya göre, şaka coinlerinin bu kadar popülarite yakalaması Bitcoin için zararlı olsa bile Ethereum rallisini kademeli olarak körükledi:

DOGE’un Ethereum rallisine oldukça katkıda bulunduğunu düşünüyorum çünkü DOGE sayesinde Bitcoin’deki finansal maksimalizm iddiasına meydan okunmuş oldu. DOGE arzının herhangi bir üst sınırı yok ve bu özelliği sayesinde Bitcoin’in herhangi bir alternatifi olamayacağı düşüncesi de büyük zarar görüyor. Bu yönden bakıldığında Dogecoin’in varlığı aslında, Bitcoin dominansının aşağı yönlü sert inişinde en büyük faktörlerden biri olabilir.

Zhu ve Davies ayrıca, şu anda Dogecoin’de herhangi bir yatırımları olmadığını ancak gelecekte bu durumun değişebileceğini aktardılar.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku