Rusya Yetkilisinden Bomba Elon Musk Yorumu: DOGE...

Rusya Yetkilisinden Bomba Elon Musk Yorumu: DOGE…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev’in ABD başkanlığıyla ilgili konuşmaları içerisinde Elon Musk kendine yer buldu.

Eski Başbakan, Elon Musk hakkında yorumlarda bulundu

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, eski Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev’in Musk’ın “bazı eyaletlerdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki” kaderine ilişkin bir tahmin de dahil olmak üzere “2023’te neler olabileceği” ile ilgili tüm tahminlere “mütevazi katkısına” tepki gösterdi. Rusya eski başkanı, Elon Musk’ın ABD başkanı olacağını belirtti. Aynı zamanda dijital paraların dünyada kabul göreceğini söyledi. Musk, başlangıçta Rus liderin Twitter dizisini “destansı” bulmuştur. Ancak dört saatten fazla bir süre sonra Medvedev’in ortaya koyduğu 2023 tahminlerinin şimdiye kadar duyduğu “en saçma tahminler” olduğunu söyleyerek argümanını genişletti.

Elon Musk

kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere açıklamaların ardından Musk ile bağdaştırılan DOGE’de hareketlilik oldu. Açıklamaların hemen ardından DOGE’de düşüş gerçekleşti. Açıklamadan önce 0.075$ olan DOGE açıklama sonrası 0.074$’a düştü. Sonrasında ise bir sıçrama ile kendisini toparlayarak 0.076$ seviyesine ani bir çıkış yakaladı. Anlık olarak son 24 saatlik grafiğe baktığımızda %1 e yakın bir düşüş göstermektedir. Anlık fiyatı ise 0.074$ seviyesindedir.

Başbakan’ın diğer açıklamaları

Eski Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, petrol fiyatlarının “varil başına 150 dolara yükseleceğini ve gaz fiyatının 1.000 metreküp başına 5.000 doları aşacağını” ve “İngiltere’nin AB’ye yeniden katılacağını” tahmin etti. Medvedev, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası’nın çöküşüne kadar Avrupa’da bölgesel yeniden düzenleme öngörülerine devam etti. Medvedev, ABD’de patlak vereceğini söylediği “bir iç savaşın” ardından Elon Musk’ın ABD’deki bazı eyaletlerde başkanlık zaferi kazanacağını da tahmin etti. Eski başkan, “En büyük borsaların ve finansal faaliyetlerin tümü ABD ve Avrupa’yı terk edecek. Asya’ya taşınacaktır” dedi.

“Bretton Woods para yönetimi sistemi çökecek, bu da IMF ve Dünya Bankası’nın çökmesine yol açacak. Euro ve Dolar, küresel rezerv para birimleri olarak dolaşımı durduracak. Bunun yerine aktif olarak dijital fiat para birimleri kullanılacak.”

Elon Musk

“Hepinize sezon selamları, Anglo-Sakson dostlar…” Medvedev, 2023 tahminlerinin alaycı notunu ima ederek konuyu sonlandırdı.

Medvedev’in tahminlerine Musk’tan tepki

Musk başlangıçta Medvedev’in 2023 tahminlerini “Epik Konu” olarak adlandırdı. Saatler sonra, “Epic Thread” tepkisiyle ilgili 7,8 milyondan fazla izlenimin ardından Musk, argümanını genişletti:

“Bunlar kesinlikle şimdiye kadar duyduğum en saçma tahminler, aynı zamanda yapay zekanın ve sürdürülebilir enerjinin ilerlemesine dair şaşırtıcı bir farkındalık eksikliğini gösteriyor.”

Elon Musk

Elon Musk, Ukrayna davasına verdiği açık desteğin ardından Rusya ile hedef tahtasındadır. Ülke, savaşın Şubat ayından beri askeri ve sivil iletişimini destekleyen yaklaşık 22.000 Starlink anteni aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Rusya Yetkilisinden Bomba Elon Musk Yorumu: DOGE…