Tahminleri Çıkan Analist Uyardı: Bu Altcoin ABD'nin Kontrolünde!
Tahminleri Çıkan Analist Uyardı: Bu Altcoin ABD'nin Kontrolünde!

Tahminleri Çıkan Analist Uyardı: Bu Altcoin ABD’nin Kontrolünde!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının yakından takip edilen analistlerinden Willy Woo, daha önce yaptığı gibi açıklamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Popüler analiste göre, lider altcoin projesi Ethereum (ETH)’un ABD’nin kontrolü altında olduğuna inandığını açıkladı. Popüler analist, Ethereum’da inşa edilen dApp’lerin merkeziyetsiz olmadığını ve blockchain üzerinde yapılan işlemlerin sansüre karşı dayanıklı olmadığını belirtti! İşte detaylar…

Popüler analist, lider altcoin Ethereum ile ilgili konuştu

Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Willy Woo, lider altcoin projesi Ethereum’un ABD Hükümetinin kontrolü altında olduğunu öne sürdü. Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan analist, include.watch’dan bir ekran görüntüsüyle takipçilerinin karşısına çıktı ve ETH bloklarının yüzde 69’unun Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) ile uyumlu olduğunu aktardı. Ethereum’un Ekim ayından OFAC ile uyum yüzdesi aniden 9’den yüzde 51’e yükseliş yaşadı. Woo, Ethereum tabanlı dApp’lerin hiçbir şekilde merkeziyetsiz olmadığını ve Ethereum üzerindeki işlemlerin sansüre dirençli olmadığını iddia ediyor. Öte yandan Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC), ABD’deki işlevsel mali yaptırım kuruluşlarından biridir.

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto topluluğunda birçok tartışma günden güne gündeme gelmeye devam ediyor. Kripto topluluğunda lider altcoin projesi Ethereum’un merkezileşmesi ile ilgili çeşitli endişeler bulunuyor. Birçok yatırımcıyı tedirgin eden bu durumlardan ilki, Ethereum node’larının yaklaşık yüzde 52’lik kısmının bir altyapı sağlayıcısı olan Amazon Web Services tarafından barındırılması olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcıların ve uzmanların endişe duyduğu bir başka konu ise geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Merge güncellemesinin ardından ETH ağının yüzde 50’sinin Lido ve Coinbase tarafından kontrol edilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Verilere göre stake edilen bütün ETH’ların yaklaşık yarısı burada tutuluyor. Bir diğer yandan endişeleri azaltan bir başka nokta ise Lido’nun bir DAO yani topluluk tarafından yönetilen ve merkezi bir otoriteye sahip olmayan bir oluşum olması.

Kripto para piyasası ve Ethereum fiyat durumu

Bildiğiniz üzere 2022 yılında birçok iniş ve çıkış yaşansa da kripto para piyasası için 2022 yılı, gerçekten de kötü bir yıldı. Birçok kripto para birimi değerinde çok büyük kayıplar gördü. FTX gibi bazı kripto para borsaları çöküş yaşarken, bu çöküşlerin küresel piyasaya etkileri ise ağır oldu. FTX’in çöküşünün ardından lider kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan düşüş birçok yatırımcıyı endişelendirdi. 30 Mart 2022 tarihinde 47 bin dolar seviyelerinden işlem gören BTC, anlık olarak 16.839 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ünlü Borsa CEO'su: Bu 3 Altcoin Listelenmeyecek!

Lider altcoin Ethereum’a bakıldığında ise 5 Nisan tarihinde 3.500 dolarlık seviyeleri görebilirken, son bir yıllık süreçte ETH yüzde 70 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider altcoin projesi 1.220 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tahminleri Çıkan Analist Uyardı: Bu Altcoin ABD’nin Kontrolünde!