Tepkiler Büyüyor: Binance CEO’su ‘O Borsa’ Dedi, Sonra Sildi!

45

Binance CEO’su Changpeng Zhao, silinen bir tweet’te, Coinbase ve Grayscale hakkında ciddi yorumlar yapmıştı. Ancak, Coinbase CEO’su CZ’nin tweet’lerine yanıt vermeye başlayınca, CZ geri adım attı ve söz konusu tweet’i hızla sildi. İşte ayrıntılar.

Coinbase CEO’su ile Binance CEO’su Twitter’da karşı karşıya geldi

Kripto piyasaları kaos içindeyken, CZ, Coinbase’in mali durumuyla ilgili rahatsız edici bir noktada olabileceğini belirten bir tweet yayınladı. Zhao, yaptığı paylaşımla, şu anda kripto piyasasının içinde bulunduğu kaos durumunu daha da körüklüyor gibi görünüyordu. CZ, Grayscale’in aslında iddia ettiği tüm BTC’leri elinde tutmadığını söyledi. Grayscale ise, kendi adına, finansalları etrafındaki endişelerin ve yorumların yersiz olduğunu belirterek korkuları hafifletmek için harekete geçti. Grayscale, Grayscale’in BTC rezervlerini koruyan borsa olan Coinbase’de destek buldu.

Zhao’nun tweet’i, tutulan Bitcoin sayısıyla ilgili iki ayrı iddiaya dikkat çekmeye çalıştı. İlk açıklamada, Coinbase Custody CEO’su Aaron Schnarch’ın şirketin Grayscale Bitcoin Trust adına 635.000 BTC’ye sahip olduğunu belirten bir açıklamasına atıfta bulunuldu. İkincisi, 600.000’den az BTC tutan Coinbase borsasına atıfta bulunan dört aylık bir başlığa atıfta bulundu. Tweet’lerin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, Coinbase’in CEO’su Twitter’da yanıt verdi ve kullanıcılara, Bitcoin rezervlerinin tamamen desteklendiğine dair güvence verdi. Coinbase CEO’su şunları söyledi:

Eğer Coinbase hakkındaki korku haberleri ile karşılaşırsanız, unutmayın ki biz halka açık bir şirketiz. 2 Milyon adet BTC tutuyoruz. Bu sektörü ileriye dönük sorumlu bir şekilde inşa etmek için hepimizin bir araya gelmesi gerekiyor. Yanlış bilgilere karşı dikkatli olun

Armstrong’un cevabını takiben, Zhao geri adım atmış gibi görünüyordu, tweet’i sildi ve şöyle dedi:

Brian Armstrong az önce bana rakamların yanlış olduğunu söyledi. Sektörde şeffaflığı artırmak için birlikte çalışalım.

Kripto para topluluğu CZ’nin tweetlerine sert tepki verdi

Twitter’ın kripto topluluğu, CZ’nin tweet’ini bilinçsiz olarak nitelendirdi. Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Zhao’nun dikkatini Coinbase’in finansallarını zaten denetlediği gerçeğine çekti ve yaklaşık 2 milyon BTC’ye sahip olduğunu gösterdi. Kripto para araştırma şirketi Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Twitter’da şunları söyledi:

CZ’nin Coinbase’in Bitcoin varlıkları hakkında attığı ve sildiği son tweet hiç de iyi değildi. CZ borsa ve saklama cüzdanlarının ayrı olduğunu bilecek kadar akıllı.

binance

Kripto para piyasasının öncü isimleri, CZ’nin son tweet’lerinin rakibini ortadan kaldırmak için kasıtlı bir girişim olarak yorumladı, ancak CZ bu iddiaları şiddetle reddetti. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX’in çöktüğü hafta boyunca, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Coinbase’in denetimlerinin ve tüm müşteri varlıklarının 1: 1 desteğinin, borsanın FTX’inkine benzer bir kadere ulaşmasını engelleyeceğini açıkladı. Ek olarak, Armstrong, borsanın FTX, FTT veya kardeş şirketi Alameda Research’e maruz kalmadığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptodaily
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku