Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Kısa Vadede Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

69

Cardano (ADA) 1 dolara düşmesinin ardından hemen toparlanmaya başladı. Yükseliş keskin ve tutarlıydı, ancak 1.8 dolar seviyesinde engele çarptı ve bu da planlanan 2 dolarlık seviyeye ulaşılmasının önünü kesti. ADA, Mayıs ortasında 2,5 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmıştı.

Fiyat tekrar 1 dolara düşebilir

Kurumsal girişlerin yeni gözdesi olan Cardano, an itibariyle 1,56 dolardan işlem görüyor. Hakim piyasa değerinin marjinal olarak altında, ADA, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve dört saatlik grafikte 200 SMA tarafından oluşturulan 1,5 dolar’da çok önemli bir desteği elinde tutuyor.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Bu Hafta Bu Seviyeler Geliyor!
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Bu Hafta Bu Seviyeler Geliyor!

Bu destek bölgesini korumak, yükseliş trendini sürdürmek için kritik öneme sahiptir; aksi takdirde, eğer destek seviyesi kaybedilirse, büyük düşüşler ortaya çıkacak ve Cardano (ADA)’yı 1 dolara geri düşmeye zorlayacaktır.

İzlenmesi gereken kilit seviyeler

Cardano iki temel seviye arasında gidip geliyor; 100 SMA’nın vurguladığı gibi,  destek 1.5 dolar ve direnç 1.8 dolar. Dört saatlik zaman dilimindeki teknik görünüm, yakın vadede düşüş eğilimine işaret ediyor.

Örneğin, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) pozitif bölgede bir engele çarptı ve ortalama çizgiye doğru geri çekiliyor gibi görünüyor. MACD hattı sinyal hattının altından geçerse, bir satış sinyali tetiklenir. Düşüş trendi, ortalama çizgiye doğru Göreceli Güç Endeksi (RSI) düzeltmesi ile güçlendirildi.

Bununla birlikte, 1,5 dolardaki destek tutunabilir ve yükseliş trendinin yeniden başlamasına neden olabilir. 1,8 doların üzerinde bir kırılma olursa, boğalar yükselişin 2,5 dolara geri döneceğini tahmin ettiğinden büyük satın alma siparişlerini tetikleyebilir.

 Alonzo geliyor

Cardano (ADA)’nun geliştiricisi Input Output Global (IOG), platformda akıllı sözleşme desteğinin başlamasına yol açacak son adımları açıkladı. “Alonzo” olarak adlandırılan bir hard fork birleştirme etkinliği, özellikleri uygulamak için Haziran ayından itibaren kullanılacak ve Eylül 2021’de tam olarak faal olacak.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Yeni ATH'mi Geliyor?
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Yeni ATH’mi Geliyor?

Teknik bilgi gerektiren tipik akıllı sözleşmelere ek olarak, IOG, Blockchain‘e ilgi duyan neredeyse herkesin kullanabileceği bir uygulama sunmayı planlıyor.

Cardano gün içi seviyeleri

Fiyat: 1,56

Trend: Kısa vadeli düşüş eğilimi

Volatilite: Düşük

Destek: 1,5 ve 1,4  dolar

Direnç: 1.8 ve 2 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku