SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Boşlukları Dolduracağız!

26

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para piyasasında daha iyi yatırımcı korumasına duyulan ihtiyaçtan bahsetti. SEC Başkanı olarak atandığı günden bu yana aynı çizgilerdeki üçüncü açıklaması.

Gary Gensler, yatırımcıları korumak için yeni düzenlemelere ihtiyaç var

Yeni ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, Meclis Tahsisleri Komitesi alt komitesi için Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının önemli politika ve yatırımcı koruma soruları ortaya çıkardığını ve daha sıkı düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu belirtti. SEC başkanı Gary Gensler konuya ilişkin olarak şu paylaşımda bulundu:

Kripto para piyasaları çerçevesinde yatırımcıları koruma boşluklarını doldurmak için diğer düzenleyicilerle ve Kongre ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.

SEC Başkanı Gensler, borsalara oldukça benzer şekilde kripto piyasalarına önemli yatırımcı koruma düzenlemeleri getirmek istediğini söyledi, SEC başkanı olarak görevi devraldıktan sonra ilk resmi ifadesinden bu yana önem verdiği konular arasında geliyor. Mevcut açıklamasından önce, GameStop sosyal medya pazarı manipülasyonu duruşması hakkında tanıklık etmek için Finansal Hizmet Komitesi huzuruna çıktı ve yatırımcı korumasını sağlamak için daha iyi düzenlemeler getirme ihtiyacı konusunda benzer bir duruş sergiledi.

Biden Yönetimi kripto para piyasaları için sıkı bir düzenleyici politika öngörüyor mu?

Gary Gensler’in SEC Başkanı olarak atanması, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında MIT profesörü olarak geçmiş iş deneyimi göz önüne alındığında, kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından sevinçle karşılandı. Birçok kripto para piyasası yatırımcısı, Gensler’in, alanı anlaması göz önüne alındığında kripto para piyasaları için daha kolay düzenlemeleri savunacağından umutluydu, ancak bu noktada yeni SEC Başkanının duruşu, eski Başkan Jay Clayton’dan çok farklı görünmüyor.

Yatırımcı koruması ile ilgili süregelen açıklamalar, öncelikle bu yılın başında GameStop ile başlayan ve daha sonra Dogecoin (DOGE) pompası şeklindeki sosyal medya kaynaklı dalgalanmanın ortaya çıkardığı etkinin bir sonucu oldu. SEC Başkanı Gary Gensler’in yatırımcı koruması hakkında verdiği beyanatlar, SEC’in VanEck ETF başvurusuna ilişkin kararını Haziran ayına kadar ertelediği, ABD’deki ilk Bitcoin ETF’nin onay dosyasının gecikmesinde de rol oynayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku