Robert Kiyosaki’den Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Altın Tavsiyeler!

150

”Zengin Baba, Yoksul Baba” isimli ödüllü kitabın yazarı ve ünlü ekonomist  Robert Kiyosaki, kripto para piyasasında meydana gelen son düzeltme üzerine değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin (BTC) arka arkaya ikinci hafta endişe verici düşüşler yaşıyor ve yüzde 24 oranında değer kaybetti. Paniğe kapılan yeni yatırımcılar tasfiyeye koşarken ve hodler’lar piyasanın toparlanacağından emin bir şekilde dipten satın almaya devam ediyor.

Dipten satın alın

Kiyosaki, üç yıldan fazla bir süredir Bitcoin yanlısı açıklamalar yapıyor ve yatırımcılara dipten satın almalarını tavsiye etti. Ekonomist, geçen ay BTC’nin önümüzdeki beş yıl içinde bir milyon doların üzerinde bir fiyata ulaşacağını öngördü.

Robert Kiyosaki şunları söyledi:

 Bitcoin’i 9 bin dolardan satın aldım ve kandırıldığımı düşündüm ancak 9 bin dolardan satın almamın nedeni COVID’in dünya ekonomisini kapatmasıydı.

İngiliz Ekonomistler ile Bitcoin, Çin ve Volatilite Üzerine Çarpıcı Bir Röpörtaj

Kiyosaki, insanlara kripto para satın almaları için yaptığı ilk çağrıdan sonra, Aralık 2020 gibi erken bir tarihte BTC’nin 50 bin dolara ulaşacağını öngördü. Ancak Kiyosaki, altın ve gümüşün Bitcoin (BTC)’den daha değerli olduğunu ve bu değerli metallerin tanrı tarafından gönderildiğine inanıyor.

Bununla birlikte Kiyosaki, diğer kripto para birimleri konusunda net bir duruş sergilemedi. Açıklamalarının DeFi  ve stabilcoin’ler için geçerli olup olmadığı belli değil.

Bitcoin rallisine devam edecek

Sadece bu yıl, Bitcoin ve Ethereum’un değer artışı sayesinde 9’dan fazla yeni milyoner ortaya çıktı. En son Ethereum’un kurucu ortağı olan Vitalik Buterin. Zaten, yakın zamanda MicroStrategy, Tesla, Square ve Galaxy Digital gibi bir kurumsal yatırımcı dalgası var. Geçen ay Kitco News’e verdiği bir röportajda Kiyosaki, ABD hükümetinin artan teşvik paketi desteği harcamaları ile rezervlerini tükettiğini ve bu nedenle ABD’de enflasyonun tavan yapacağını belirtti.

Bitcoin (BTC) Fiyatı İyileşecek! İşte Nasıl ve Ne Zaman?

Kiyosaki’nin tahminleri, Will Clemente’nin Bitcoin’in boğa koşusunda yalnızca bir yarı zamanlı dinlenme gördüğünü ve ikini çeyreğin sonunda astronomik bir değer sıçraması görebileceğine dair zincir analizini doğrular nitelikte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku