Ripple (XRP), SEC Davasında Ölümcül Darbeyi Vurmaya Hazırlanıyor!

41

Ripple, SEC suçlamalarına ölümcül bir darbe vuracağını söyleyerek Bitfinex, Huobi ve diğerlerinin yardımını bekliyor. Ripple, New York’ta mahkemeden SEC aleyhinde açtığı davada diğer yargı bölgelerindeki en iyi 15 borsadan bilgi talep etmesine izin verilmesini istedi. Şirket, Ripple’ın iki yöneticisi Larsen ve Garlinghouse’un tarafından borsada milyarlarca dolarlık XRP satıldığını iddia eden SEC tarafından ortaya atılan suçlamalarla mücadele etmek istiyor.

Ripple yöneticileri aleyhine açılan dava

Ripple şimdi, SEC tarafından verilen cezaları bozabileceğine inandığı 15 önde gelen küresel borsadan bilgi istedi. Şirket, 3 Mayıs’ta bir New York mahkemesinde dava açarak hâkimden Bitfinex, OKEx ve daha fazlasına ulaşmasına ve davayla ilgili bilgi almasına izin vermesini istedi.

Önergelerinde CEO Brad Garlinghouse ve Başkan Chris Larsen, mahkemeden Avrupa ve Asya’ya yayılmış 15 borsaya talep mektubu göndermesini istedi. Bunlar Bitstamp, Bithumb, Upbit, Huobi Global, Korbit, Upbit Singapore, Bitlish, Coinbene, AscendX (eski adıyla Bitmax) Bitrue Singapore, ZB Network Technology, BitMart, Bitforex, HitBTC ve iFinex (Bitfinex ve kardeş şirketi Tether’in ana şirketi).

XRP ve SEC davasında belgeler neden önemli?

Larsen ve Garlinghouse, istenen belgelerin neden önemli olduğunu açıkladılar:

Bireysel Davalılar, listelenen kuruluşların bu davayla ilgili ve özellikle Bireysel Davalılar tarafından yabancı kripto para alım satım platformlarında yürütüldüğü iddia edilen Ripple (XRP) işlemlerinin gerçekleştirildiği süreçle ilgili benzersiz belgelere ve bilgilere sahip olduklarına olan iyi niyetli inançları temelinde yabancı keşif arayışındadır.

Borsalardan gelen bilgiler, Ripple’ın SEC’in iki yöneticisinin “piyasadaki yatırımcılara” 2 milyardan fazla XRP sattığı suçlamasına karşı savunmasını güçlendirecek. SEC’in şikayetinde, Larsen ve Garlinghouse’un XRP’yi dünya çapındaki kripto para ticaret platformlarında sattığını iddia etti. SEC, bu satışlardan elde ettikleri kazançları boşaltmalarını istedi. Özetle, Ripple, Garlinghouse ve Larsen’in yalnızca XRP’lerini döviz üzerinden alıp sattığını kanıtlamaya çalışıyor. Bu tür satışlar SEC’in kapsamı dışındadır. Ripple tarafından yapılan açıklamada şunlara değinildi:

SEC’nin yerel satışları iddia etmemesi davalıların davanın reddini istemelerinde son derece önemlidir.

Bu, Ripple’ın SEC suçlamalarına karşı savunmasında işaret ettiği üçüncü konu. Birincisi, XRP’nin ilk etapta bir menkul kıymet olmadığıydı. Ardından, davasının en çok dayandığı adil bildirim savunmasını tanıttı. Bu aynı zamanda, eğer kazanmayı başarırsa, tüm SEC davasını ortadan kaldıracak olan savunmadır. Ve şimdi, XRP işlemlerinin gerçekleştiği yerler üzerinde SEC’in yargı yetkisine itiraz ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku