ABD MENKUL KIYMETLER BORSASI VE BORSALAR KOMİSYONU (SEC), BİTCOİN ETF SİNE İLİŞKİN KARAR SÜRECİNİN ŞUBAT AYINA UZATILDIĞINI AÇIKLADI

0 0

BD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’si kararını yeniden erteledi ve son tarihin 27 Şubat 2019 olduğunu duyurdu.

Kural değişikliği önerisi ilk olarak para yöneticisi VanEck ve bu yılın başlarında CBOE ile ortaklık kuran Blockchain şirketi SolidX tarafından sunulmuştu.  SEC yaptığı açıklamada ”kural değişikliğini onaylama veya reddetme konusunda daha fazla bir zamana” ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Olaydan bir gün önce ise SEC komisyonu üyesi Hester Peirce olası bir Bitcoin ETF’sinin belki günler belki de aylar hatta yıllar sürebileceğini ve bunun beklenmemesi gerektiğini ifade etmişti.

SEC Ağustos ayında ProShares GraniteShares ve Direxion tarafından yapılan dokuz farklı Bitcoin ETF’si önerisini reddetmişti. Komisyon ertesi gün reddedilen tüm önerileri tekrar gözden geçireceğini açıklamıştı. 2019 yılı mevcut gelişmeler yüzünden çok sıra dışı bir yıl olabilir çünkü Bakkt Fidelity ve hatta BlackRock gibi platformlar kripto para sektörüne giriş için 2019’u beklemekte.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku