Bitcoin (BTC) 2021 Miami Konferansından Kritik Mesaj: Hedef 2031!

109

Bitcoin (BTC)’in, kitlesel olarak kabul görmesi sadece 10 yıl alabilir. Hiperbitcoinizasyon olarak bilinen bu kavram, lider kripto para biriminin tıpkı altın ve dolar gibi devletler ve topluluklar tarafından benimsenmesi anlamına geliyor.

Bitcoin için dönüm noktası 2031olacak

Bu idddia, 4 Haziran’da Miami’deki Bitcoin 2021 konferansına katılan uzmanlar tarafından vurgulandı. Kimilerine göre hiperbitcoinizasyon hala bir hayal ürünü ve imkansız bir gibi görünse de, Miami konferansına katılanlar kripto paraların geleceği konusunda oldukça emin ve iyimser görünüyor.

Bir panelde konuşan The Bitcoin Standard yazarı Saifedean Ammous, Unchained Capital iş geliştirme başkanı Parker Lewis ve Kraken yöneticisi Dan Held, Bitcoin’in küresel finans sistemini ne zaman etkin bir şekilde devralacağı konusunda  tarih verdiler. Lewis şunları söyledi:

On yıl diyebilirim. Bitcoin’in tarihsel olarak nasıl benimsendiğine ve Fed’in önümüzdeki aylarda basmak zorunda kalacağı trilyonlarca dolara dayanarak, Bitcoin’in bir para birimi olarak kabul görmesinin 10 yıl süreceğini söyleyebilirim.

Bitcoin’i dolar cinsinden değerlendirmek imkansız olacak

Bu süreç, Bitcoin ağını 2031 yılına kadar milyarlarca yeni kullanıcıya açacak, ancak panelde belirtildiği gibi, 2011’den bu yana benimsenme oranı sisteme şimdiden yüz milyonlarca Bitcoin kullanıcısı dahil etti. Ammous ise, “Parker’dan daha az iyimser olacağını ve belki de Bitcoin (BTC)’in kitlesel olarak benimsenmesinin 15 ila 16 yıl  alabileceğini belirtti ve  dört halving döngüsünden bahsetti.

Ammous’un bakış açısı, daha önce birkaç halving döngüsünden sonra Bitcoin fiyatını dolar cinsinden ölçmenin imkansız olacağını tahmin eden Stok Akış Modeli’nin yaratıcısı PlanB’nin bakış açısına benziyor. Bunun nedeni, dibi olmayan bir para birimi olarak Bitcoin’in ABD doları cinsinden büyüme potansiyelinin sonsuz olmasıdır.

 2031’den daha önce gerçekleşebilir

Miami konferansna katılan diğer önemli bir isim olan Kraken yöneticisi Held ise Bitcoin ve kitlesel benimsenme konusunda şunları söyledi:

Hiperbitcoinizasyon için en az on yıl alacağını tahmin ediyorum. Fiat para biriminin hızlı bir şekilde devalüasyonunun olduğu bir olay yaşarsak, Bitcoin yükselmeye başlar veya Bitcoin fiyatı 1 milyon dolara yaklaşır. Bu, süper döngü benzeri bir an ve  zaman bu dönüm noktasını çok daha erken görebiliriz, belki beş ila altı yıl kadar.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Stok Akış Modeli, hangi modelin kullanıldığına bağlı olarak bu halving döngüsünde ortalama BTC/USD fiyatının 100 bin $ veya 288bin olacağını tahmin ediyor. Şimdiye kadar PlanB, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolar’dan yüzde 50’sini kaybeden son düşüşten etkilenmedi.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku