Ripple Davasında Yeni Gelişme: SEC Ödeme Yapmayı Kabul Etti!

3.063

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple (XRP), Dr. Albert Metz’in ek uzman raporunun ifade edilmesi sürecinde sanığın avukatının masraflarını karşılayacağı uygun ücret konusunda uzlaştıkları belirtildi.

SEC, Ripple avukatlık ücretlerini karşılama adına karar verdi

Taraflar, kısa süre önce sunulan bir önergede şunları açıklamıştı:

Mahkemenin 19 Nisan 2022 tarihli kararına göre, Davalılar Ripple Labs ve Davacı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir araya geldiler ve görüştüler. Ücret ödenmesi konusunda anlaştılar.

Uzlaşma sağlanan konu sonucunda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’ın avukatlık ücretlerini karşılamak için ödeyeceği tutarı açıklamaması ise dikkat çekici olarak değerlendirildi. Her iki taraf da bir ödenme yapılması konusunda anlaştılar. Ancak SEC, ödemeyi zamanında işleme koymak için gerekli belgeleri kolaylaştırmak adına davalı taraf Ripple(XRP)’in avukatıyla birlikte çalıştığını belirtti.

Ripple Davasında Yeni Gelişme: SEC Ödeme Yapmayı Kabul Etti!

Taraflar, ortak kararda olduklarını bildiriyorlar. Federal ödeme sürecinin mahkemenin kararlaştırılan ücret tutarı üzerindeki konumunu onaylamaya çalışması durumunda, hem Ripple hem de SEC’in bu amaçla ortak bir talepte bulunacaklarını da eklediler. Avukat James K. Filan, gelişmeyle ilgili 27 Mayıs 2022 tarihinde bir tweet paylaşımı yaptı.

SEC’in karara itiraz etmediği belirtiliyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; SEC geçtiğimiz ay mahkeme tarafından, keşfin son gününde yaptığı davranışa dayalı olarak bir uyarı almıştı. Yargıç Netburn, olayla ilgili olarak şunları söyledi:

SEC, keşfin son gününde yetkisiz bir ek rapor sunarak kendisini uygunsuz bir şekilde yürüttü

Uygunsuz görülen davranış sonrası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na, Dr. Metz’in ek uzman ifadesi boyunca davalı taraf Ripple’ın avukatının masraflarını karşılaması kararı verildi. SEC verilen bu karara herhangi bir itirazda bulunmadı. İfade sırasında SEC’in, davalı tarafın avukat masraflarını karşılamak için uygun ücret üzerinde anlaşmak adına Ripple ile müzakereye başladığı belirtiliyor. Tarafların Mayıs ayının ilk haftasında bu konu ile ilgili olarak anlaşmaya varmaları bekleniyordu. Ancak, dava süreci içerisinde taraflara iki haftalık bir uzatma verildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku