Ripple Davasında Yeni Gelişme! Dava Süreci Uzayacak mı?

367

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple davasında bir başka uzatma daha yaşandı. Davacı taraf SEC, Ripple’in XRP token’i cüzdanlarında bulunduran yatırımcıları davaya dahil etme hareketine karşı itirazda bulunmaları için onlara ek süre vermesini talep ettiği belirtildi.

Ripple-SEC davasında bir başka uzatma

Davada gelişen uzatma eylemleri, Ripple’ın yerel token’i XRP’nin büyümesini doğrudan engellediği belirtiliyor. John Deaton, uzun süredir devam eden davada yaklaşık 67 bin XRP sahibinin adına konuşma yapabilmek adına başvuruda bulunmuştu. SEC’in ise bu başvuruya karşı çıkabileceği bildiriliyor.

Ripple Davasında Yeni Gelişme! Dava Süreci Uzayacak mı?

Komisyona davalı tarafından sunulan mektupta, “hareket dilekçesi”nden söz edildiği belirtmiştir. Ancak, Mahkeme’nin Bireysel Uygulamalar kuralına göre mektubu bir ön hareket adımı olarak anladıklarını da ekledikleri belirtiliyor. SEC, bu önerge adına itiraz başvurusu için son tarihin 21 Mayıs 2022’ye kadar olacağını öne sürmüştü. Ancak, yaklaşan brifing son tarihlerini ve tatilleri göz önünde bulundurulduğunda SEC tarafından itiraz başvurusu için son tarihin 7 Haziran 2022’ye kadar uzatılmasını istendiği belirtildi.

Bu durum daha fazla gecikmeye neden olacak mı?

Mektubun, SEC’in bu son tarihi aşan ilk uzatma talebi olduğunu belirttiği not edilmelidir. Dava süreci boyunca komisyon, mahkeme sürecini geciktirmek için nasıl taktikler uyguladığına zaman içerisinde tanıklık etti. Ancak önergede, sanıkların bu talebe bir itirazı olmadığı da belirtildi.

Ripple Davasında Yeni Gelişme! Dava Süreci Uzayacak mı?

Bu arada, atılan bu adım, davanın işleyişinde daha fazla gecikme yaşanabileceği de belirtilmekle birlikte, süreçte sapma olabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Komisyon, Hinman’ın konuşmayla ilgili belgelerinin keşfini sürdürmeye devam ediyor.

Ripple (XRP) sahiplerinin dava dışında tutulması gerektiği belirtiliyor

SEC’in dava ile ilgili kararı geciktirmek için zaten farklı tespit ve belgeleri sunduğu biliniyor. SEC’in işinin yatırımcının haklarını güvence altına almak olduğunu ve bu durumda yatırımcıların aslında dava dışında tutulması gerektiği de belirtilmektedir.

Ayrıca Deaton, XRP sahiplerinin uzantılarla ilgili saldırganlığına maruz kaldığını ve gelişmelerin farkında olduğunu söylüyor. Ancak, dava adına önerilen zaman çizelgesinin zamanlamasını etkilemeyeceğini de belirtti. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku