Balina İstilası: İşte Balinaların En Çok İlgi Gösterdiği 10 Altcoin!

422

Devasa Ethereum (ETH) balinaları, merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink (LINK) ve merkeziyetsizliğe öncelik tanıyan birkaç altcoin projesini daha biriktirdikleri belirtiliyor.

ETH balinaları bu altcoin projelerini değerlendiriyor

Blockchain ekosistemini takip eden WhaleStats verilerine göre, en iyi 100 Ethereum balinasının, şu anda en çok ilgi gösterdiği 2 stabilcoin’in ve 12’den fazla altcoin projesi ile ilgilendikleri belirtiliyor. ETH balinaları tarafından yakından takip edilen Chainlink(LINK) ise altıncı sırada yer alıyor. 25.576 LINK token’ı için ortalama 186.693 dolarlık bir satın alma işlemi gerçekleştiği görülüyor. Ethereum balinaları, ayrıca 249.918 Serum (SRM) token için ortalama 299.901 dolar harcayarak merkeziyetsiz borsanın bir türevi olan altcoin projesini de cüzdanlarına ekliyor.

Balina İstilası: İşte Balinaların En Çok İlgi Gösterdiği 10 Altcoin!

Üst düzey yatırımcıların, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörüne, özellikle de getiri optimizasyon protokolü Yearn.Finance (YFI)’a da ilgili oldukları belirtiliyor. Balinalar, ortalama 25.883 dolar fiyat seviyesi için üç YFI token satın aldıkları bildiriliyor. Balinalar 3.096 Merkeziyetsiz ERC-20 tabanlı 1inch (1INCH) token alımı gerçekleştirmek için 3.020 dolar harcadıkları da belirtiliyor. 1INCH, bu hafta 10. sırada yer alıyor.

Cüzdanlarında iki stabilcoin’e de yer veriyorlar

Genel sıralamada ikinci sırada yer alan kripto para borsasının yerel token’ı FTX (FTT)’den, ortalama 301.121 dolarlık bir satın alma işlemi gerçekleştiren balinalar 9.847 FTT’yi cüzdanlarına ekledikleri belirtiliyor. Listede sekizinci sırada, DeFi girişimi Rari Capital’in yerel token’i olan Rari Governance (RGT) yer alıyor. Üst düzey cüzdanlar 1.482 RGT token’ini 10.240 dolara cüzdanlarına ekledikleri bildiriliyor. Balinaların listesinde dokuzuncu sırada yer alan, stabilcoin ekonomisini DeFi’ye getirmeyi amaçlayan Fei Protokolünün yönetim token’i olan Tribe (TRIBE)’de yer alıyor. Balinalar 27.557 TRIBE için ortalama 6.936 dolar harcadığı bildirildi.

ABD Doları ile doğru orantılı olan, USD Coin(USDC) ve Tether (USDT), ETH balinaları arasında en çok birikim yapılan iki stabilcoin oldu. Ortalama 1,62 milyon doları aşan bir satın alma ile USDC, ilk 10 popüler token arasında ilk sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca balinaların 119 ETH token’i biriktirmek için ortalama 241.251 dolar harcadığı bildirilmekle beraber, genel olarak beşinci sırada yer alıyor. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku