Ripple (XRP)’da Balina Günü: Büyük Borsalara Yüzmilyonlar Boşaltıldı!

0 66

Düzenli olarak büyük kripto para transferlerine ilişkin verileri yayınlayan kripto izleme botu Whale Alert, son 22 saat içinde 101,5 milyon değerinde devasa miktarda Ripple (XRP)’ın taşındığını kamuoyuyla paylaştı. Şu anda ABD makamları tarafından soruşturma altında olan Ripple kripto devi Binance ve diğer birkaç üst düzey kripto borsası, bu devasa XRP miktarının transferinde yer aldı.

101,5 milyon Ripple (XRP) hareket halinde

On saat önce Ripple, rezerv cüzdanlarından biri olan RL43-EE’ye 10 milyon XRP token’ı gönderdi. Olası hedefler, dahili kullanım ve operasyonel giderlerin karşılanması olabilir. Başka bir Ripple cüzdanı olan RL18-VN, XRP’yi Ripple’dan dijital borsalara göndermek için kullanılıyor.

Özellikle, son birkaç haftadır, XRP Çin’in en büyük borsası Huobi’ye gönderiliyor. Bu hafta, günlük 5,4 milyon XRP gönderildi. Geçen hafta Huobi’ye gönderilen günlük XRP miktarı ise yedi milyon token’dı. Bu şaşırtıcı miktardaki XRP’yi Blockchain’e taşımada yer alan diğer büyük aktörler ise Binance, Bittrex, Bybit ve Huobi idi. Bunlar arasından en büyük kripto miktarı Bybit tarafından Binance’e taşındı. Taşınan tutar 59,5 milyon XRP. Genel olarak, toplam 139.941.964 dolar değerinde XRP kaydırıldı.

Binance, ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) ve Maliye Servisi (IRS) soruşturması altında

13 Nisan Perşembe günü Binance Holdings Ltd., kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddiaları üzerine ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Maliye Servisi (IRS) tarafından yürütülen bir soruşturmanın hedefi haline geldi. Henüz Binance aleyhine belirli bir suçlama yapılmadı ve söz konusu borsa, düzenleyicilerle çok ciddi bir şekilde iş birliği yaptığını söylüyor.

Bu yılın başlarında, Binance’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altında olduğu bildirildi. Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu haberi FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) olduğu için görmezden gelmişti.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku