Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: Yeni ATH geliyor mu?

39

Polygon, son piyasa çöküşüne rağmen büyük direnç gösterdi. Polygon’un MATIC’i mayıs kripto para çöküşünden kurtuldu ve %120 arttı. Proje, son zamanlarda günlük işlemlerde Binance Smart Chain ve Ethereum’u geçerek tutarlı bir büyüme göstermeye devam ediyor.

MATIC mayısı yüzde 120 artışla kapattı

Polygon MATIC’i, kripto pazarındaki yatırımcılar arasında endişeleri artıran Bitcoin çöküşüne rağmen mayıs ayında yüzde 120 büyüdü. Bitcoin ise yüzde 35 düştü. Bitcoin dışında, düşüş kaydeden altcoinler arasında Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Ripple’ın XRP’si ve daha fazlası yer aldı. Ayrıca, merkezi olmayan finans (DeFi) mavi çipler de azaldı. Sonuç olarak, toplam kripto piyasası değerlemesi yüzde 24 düştü.

MATIC, Polygon Network’ün Ethereum katman-2 ölçekleme çözümünün artan kullanımı nedeniyle mayıs pazar çöküşünden sağ çıkmayı başardı. Ek olarak, Polygon ağındaki işlem ücretinin azalması, Blockchain faaliyetlerinin artmasına neden oldu. Blockchain işlemi için 0,001 dolar ücret alınır.

Polygon ağındaki düşük işlem ücretleri başladığı yıldan bu yana fırladı

Öte yandan, Ethereum’un ağ işlem ücretleri yıllık yaklaşık yüzde 845 arttı. Ethereum ağında işlem yapma 4.819 dolar civarındadır. Polygon ağındaki düşük işlem ücretleri ile MATIC’in fiyatı başladığı yıldan bu yana fırladı. Ocak ayı itibariyle MATIC 0,01 dolardan işlem görüyordu. Ancak mayıs ayı sonuna gelindiğinde token 1,85 dolardan kapandı. Fiyatındaki artış, yaklaşık yüzde 18,500’lük bir artışı temsil ediyor.

MATIC’in birkaç kripto para birimini etkileyen olağanüstü performansı, sağlam temeller tarafından desteklenen bir tokenin genel bir çökmeye rağmen kendi başına hayatta kalabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, token önümüzdeki aylarda daha da yükselecek şekilde konumlandırıldı. Ancak, Ethereum işlemi azalırsa bu büyüme pozisyonu kesilebilir.

MATIC dört aylık bir kazanç serüveni gördü

MATIC dört aylık bir kazanç serisi kaydederken, Polkadot, Solana ve Binance Smart Chain gibi diğer Ethereum rakipleri çift haneli kayıplar yaşadı. MATIC, Bitcoin çöküşüne karşı güçlü olduğunu kanıtlasa da kazanımlarının çoğu mayıs ayı başlarında gerçekleşti. Bu, önemli Bitcoin düşüşünden önceydi. Polygon MATIC, mayıs ayının ilk yarısında, Bitcoin 58 bin dolardan 30 bin dolara düşmeden hemen önce kazancın çoğunu kaydetti. BTC çöküşünden önce MATIC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,72 dolar kaydetmişti.

Wu Blockchain, bir tweette, Polygon ağındaki günlük işlem hacminin 7,4 milyon rekor seviyeye ulaştığını belirtti. Bu, Ethereum ve Binance Smart Chain’in günlük işlem hacmini aşıyor. Polygon ağının toplam günlük işlem hacmi, Ethereum ve Binance Smart Chain’in mevcut toplam günlük işlem hacmini aşarak 7,4 milyona ulaşarak yeni bir zirveye ulaştı.

Polygon (MATIC)’daki aktif kullanıcılar yüzde 285 arttı

Ayrıca, Covalent tarafından sağlanan veriler, Polygon’daki ortalama günlük aktif kullanıcıların yüzde 285 artarak 7.500 kullanıcıdan 28.873 kullanıcıya yükseldiğini ortaya koydu. Covalent, Polygon ağında Aave protokolünü kullanan benzersiz adreslerin sayısının da geçen ay yüzde 156 artarak 15.769 adete yükseldiğini ekledi. Ayrıca, Polygon tabanlı merkezi olmayan borsa QuickSwap’taki ortalama günlük kullanıcılar yüzde 302 artarak 10.000’in üzerine çıktı. Ayrıca, platformdaki likidite yüzde 68 artarak 924,78 milyon dolara yükseldi. Polygon ve QuickSwap’ın olağanüstü performansları hakkında konuşan Yield uygulaması CEO’su Tim Frost şu yorumu yaptı:

Neredeyse ücretsiz ticaret Polygon, bir süredir aşırı yüksek gaz fiyatlarının ağırlığı altında ezilen deneyimli DeFi yatırımcılarına yeni bir soluk getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku