DeFi varlıkları 2020 de Bitcoin den daha iyi performans gösteriyor

0 0

Merkezi olmayan finans kripto endüstrisindeki değişimin gerçek itici gücü olarak uzun süredir ortaya konurken projelerin bolluğu onu tek bir sektör olarak izlemeyi son derece zorlaştırdı.

Bununla birlikte veriler DeFinin sadece bir bütün olarak geliştiğini değil aynı zamanda merkezi olmayan finansmanı kolaylaştırmak için inşa edilen projelerin bu yıl en iyi performans sergilediğini gösterdi.

Yılbaşından bugüne performans söz konusu olduğunda getirilerdeki mutlak lider likidite sağlayıcısı Kyber Networktür ve CoinCodexten elde edilen veriler KNC tokenini bu yıl neredeyse yüzde 313 oranında arttırdı.

Aave platformunun local tokeni LEND yılbaşından bu yana yüzde 287 arttı Loopringin LRC ise değer artışını yüzde 265 oranında gördü.

Bu coinler kripto yatırımcısı Spencer Noon tarafından gözlemlenen bir şey olan DeFi kullanıcılarının sayısındaki parabolik bir patlamadan faydalandı.

Kyber Network (KNC) Loopring (LRC) ve Aave (LEND) için YTD getirilerini gösteren grafik.

BTC ve ETHden daha iyi performans sağlamak DeFiye daha fazla yatırım getirebilir

Merkezi olmayan karanlık havuz borsası Republic Protokolü DeFi sektöründe de en iyi performans gösterenler arasında yer aldı ve yılbaşından bu yana yüzde 171in üzerinde getiri gösterdi. Akıllı sözleşme platformu Bancor Network BNT tokeninin bu yıl yüzde 196 büyüdüğünü gördü CoinGeckonun verileri ise Gnosis protokolünün yerel tokeni olan GNOnun yüzde 188 büyüdüğünü gösterdi.

Öte yandan piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden ikisi olan Bitcoin ve Ethereum sırasıyla yüzde 32 ve yüzde 84 gibi çok daha küçük kazançlar gösterdi.

Republic Protocol (REN) Bitcoin (BTC) ve Ethereumun (ETH) YTD getirilerini gösteren grafik

Ve 2017 yılında ICO patlaması sırasında bazılarının yüzde bin geri dönüşünü gördüğü altcoinler dünyasında büyük kazançlar yeni bir şey olmasa da bu projelerin yaşadığı istikrarlı büyüme bunun geçici bir durumdan daha fazlası olduğunu gösteriyor.

DeFinin Bitcoin (BTC) ve Ethereumdan (ETH) daha iyi performans göstermesi hem varlıklarını çeşitlendirmek hem de projeleri kullanmak için daha fazla kurumsal yatırımcının DeFi alanına yönelmesine sebep olacağı düşünülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku