PayPal’dan İngiltere Hamlesi: Kripto Para Devrimi Devam Ediyor!

30

PayPal CEO’su Dan Schulman, ödeme devinin İngiltere’de kripto para birimlerine yönelik hizmet başlatmak için çalıştıklarını doğruladı. Her şey plana göre giderse, bu ağustos ayına kadar kripto hizmetlerine başlayabilirler.

PayPal’ın yeniliklerinin tarihi merak konusu olmaya devam ediyor

PayPal’ın Birleşik Krallık’a kripto para hizmetleri getirme planları, binlerce kişinin daha yatırım yapmasına sebep olacakken, aynı zamanda uzun vadede tüm piyasa için büyük fayda sağlayabilir. PayPal’ın 2021 2. çeyrek kazanç çağrısında dün konuşan Schulman, piyasalardaki mevcut ivmeden memnun olduğunu belirtiyor. Buna ek olarak şirket, kriptoyu desteklemek için yenilikçi işlevler sunmaya devam ediyor. Schulman’ın konuya ilişkin açıklamaları ise şu şekilde:

Açıkçası, buna artan işlevsellik ekliyoruz – muhtemelen limitlerin haftada 100.000 dolara yükseldiğini gördünüz. ACH’ye tam olarak entegre etme ve daha hızlı ödeme yapma yeteneğini artıracak bir açık bankacılık entegrasyonunun tam ortasındayız. Umarım, gelecek ay Birleşik Krallık’ta lansman yapacağız.

PayPal’ın, kullanıcıların kripto para gönderip çekmesini engelleyen kapalı sistemi önemli eleştirilere sebep oluyor. Eleştirenler, bu işlevsellik olmadan, PayPal kriptosunun “gerçek” olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, mayıs ayı sonlarında, firmanın Blockchain ve dijital varlıklar Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olan Jose Fernandez da Ponte, üçüncü taraf cüzdanlara transferleri etkinleştirme planlarını açıkladı. Dünkü görüşme sırasında Schulman, hala bunun üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Ancak ne zaman çıkacağına dair bir tarih verememişti. Schulman’ın konuya yönelik açıklamaları şöyle:

Şu anda üçüncü taraf cüzdanlara transferler üzerinde çalışıyoruz. Vergiler ve vergi raporlaması için çok sorunsuz bir süreç oluşturduğumuzdan gerçekten emin olmak istiyoruz. Bu yüzden, bunu platformumuzda hem alım satım hem de kripto ile satın alma işlemlerine gerçekten nasıl entegre edebileceğimize bakıyoruz.

PayPal geçen yıl yalnızca ABD olmak üzere kripto para hizmetleri sunmaya başlamıştı

Belirli bir tarih vermek yerine Schulman, PayPal’ın dikkatinin çoğunun büyük resme odaklandığını söyledi. Yani, yeni nesil finansal sistemi ve onu nasıl geliştirebileceklerini düşünmek. Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) hakkında konuşarak devam etti. Öte yandan, PayPal, geçen yıl Ekim ayında kripto para piyasasına girdiğinde dünyayı hayrete düşürdü. ABD müşterilerinin Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash almasına, satmasına ve depolamasına olanak sağladı. Ancak şu anda bu hizmet yalnızca ABD’de kullanılabilir.

Daha önce PayPal, diğer birçok finans şirketi gibi kripto para birimi hakkında olumsuz görüşler dile getirmişti. 2018’de eski CEO Bill Harris, Bitcoin’in “bir ödeme mekanizması olarak işe yaramaz ve bir değer saklama aracı olarak saçma” olduğunu ifade etmişti. Şimdi, yaklaşık üç yıl sonra, PayPaldönüp dolaşıp aynı noktaya geliyor. Ancak, bir başkasının yenik düştüğünü düşünmek yerine, PayPal’ın alakasız hale gelmemek için bahislerini riske atıyor olması daha olasıdır. İlgi çekici olan, CBDC’lerde hangi rolü oynayacakları ve bunun kripto işlerini nasıl etkileyebileceğidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoinist.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku