Ünlü Yatırımcı: Bu Altcoin Kumar oynamaktan Daha Kötü!

50

Popüler yatırımcı Kevin O’Leary, Dogecoin gibi bir meme altcoin projesine yatırım yapmanın kumar oynamaktan bir farkı olmadığını düşünüyor. Yakın tarihli bir röportajda daha da ileri giderek, altcoin’in doğal bir değeri olmadığını ve yalnızca spekülasyon olarak sınıflandırılması gerektiğini belirtti.

O’Leary: Dogecoin Tamamen Spekülasyon!

2013 yılında yaratılan meme altcoin projesi, önce Elon Musk’tan ve daha sonra pek çok diğer ünlüden sık sık sosyal medya etkileşimleri aldığı için 2021’de popülerlik kazandı. DOGE fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.75 dolara yükseldiğinde bazıları bu kripto para biriminin sabun köpüğü gibi olduğunu ve her an sönebileceğini söyleyerek yatırımcıları uyardı.

Popüler TV programı Shark Tank’a ev sahipliği yapmasıyla tanınan Kanadalı iş adamı ve yazar Kevin O’Leary, görünüşe göre söz konusu altcoin için ikinci anlatıyı destekliyor. CNBC’ye konuşan O’Leary, Dogecoin ile Ethereum, Solana ve Bitcoin gibi doğal değeri olan diğer Blockchain projeleri arasındaki farkları özetledi. Ünlü milyarder, hepsinin farklı yönleri olmasına rağmen, herhangi bir şeye yatırım yapmanın kendisinin büyük bir kısmının gerçekten bir spekülasyon oyunu olduğuna inanıyor. Örneğin, insanlar hisse senetlerine fon tahsis ederse, kazanç tahminlerinin karşılanacağını düşünürler. O’Leary bu konuya ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

Dogecoin gibi bir şey üzerinde tahminler yürütmenin Las Vegas’a gidip paranızı kırmızıya veya siyaha koymaktan hiçbir farkı yok. Bu altcoin tamamen spekülasyon.

O’Leary: Bu altcoin projesinin kendinde hiçbir değeri yok

Shark Tank sunucusu ayrıca, DOGE’u eğlence olarak niteliyor. Çünkü ona göre, DOGE’un insanların spekülasyon yaparken yapmak istediklerinden başka hiçbir doğal değeri yoktur. Bu nedenle, kendisinin ve ekibinin meme altcoin projesinin herhangi bir kısmına sahip olmadığı sonucuna vardı. Yukarıda bahsedildiği gibi, O’Leary tüm yatırımları spekülasyon olarak görüyor. Sadece yasal para birimleri satın almanın bazı insanların daha iyi uyumasını sağlayabileceğine inanıyor. Ancak artık enflasyonu bile karşılayamayacakları için yatırımlarını kaybedeceklerine inanıyor.

Ünlü iş adamına göre, bunun yerine, teoride güvenli görünse bile, belirli bir varlığı satın almak ve elinde tutmak spekülasyondur. Bu noktada altcoin projeleri de istisna değildir, çünkü kötü şöhretli volatiliteleri ile bazı yatırımcılar için çok aşırı olabilirler. Sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde en iyi kripto para birimi olarak Bitcoin’in yerini hiçbir şeyin alamayacağını söyleyen O’Leary, yatırımcıların kripto para birimlerini spekülasyon olarak görmeleri gerektiğini tavsiye etti ve piyasalarda hiçbir şeyin garanti edilmediğini hatırlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku