Amazon'dan Çarpıcı İş İlanı: Kripto Para ve Blockchain Uzmanları Arıyor!

Amazon’dan Çarpıcı İş İlanı: Kripto Para ve Blockchain Uzmanları Arıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük teknoloji ve e-ticaret şirketlerinden biri olan Amazon kripto para sektörünü araştırmaya başladı. Şirket, yayınladığı son iş ilanında, kripto para birimi ve Blockchain için bir ürün lideri yöneticisi arıyor. Amazon, ödeme sistemlerini yeni çağa entegre etme çalışmalarına devam ediyor.

Amazon iş ilanının detayları

Verilen iş ilanında, “ödemeler ve finansal sistem içinde müşteriler adına yenilik yapmak” ifadesi kullanılıyor. Ayrıca, işe alınan kişi “Amazon’un dijital para ve Blockchain stratejisi ve ürün yol haritasının” yönetiminden sorumlu olacak. Şirket ilanda şu ifadelere yer verdi:

Blockchain ve kripto para alanında araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunmak, genel vizyon ve ürün stratejisini yönlendirmek, Blockchain, dağıtılmış defter ve Merkez Bankası Dijital Para Birimleri  alanında deneyim ve uzmanlık sahibi olma.

Kripto para ve Blockchain teknolojisi küresel çapta benimseniyor

Amazon, Blockchain sektöründe meydana gelen gelişmeler üzerinde zaten çalışmalar yürütüyor. Bulut bilişim işletmesi Amazon Web Services (AWS), “yönetilen Blockchain” adı verilen özel bir hizmete sahiptir. Amazon, kripto para sektöründeki gelişmelerle henüz test etmedi. Ancak CNBC’ye konuşan bir Amazon yetkilisi şunları söyledi:

Kripto para sektöründe meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl işleyebileceğini araştırıyoruz. Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyor ve bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon müşterilerine sunmayı umuyoruz.

Bitcoin (BTC)'in 2021'de 100 Bin Dolara Ulaşması Hala Mümkün mü?
 

Küresel teknoloji şirketlerinin kripto para dünyasına girmesi artık şaşırtıcı değil. Otomobil devi Tesla, bilançosunda zaten büyük miktarda Bitcoin bulunduruyor. Musk kısa süre önce Tesla’nın bu hafta başlarında B-word konferansına Bitcoin ödemelerini entegre etme seçeneğini yeniden düşündüğünü söyledi. Öte yandan teknoloji devi Apple, dijital para birimleri konusunda deneyimli  geliştiricileri işe alıyor. Perakende ve kurumsal oyuncular arasında dijital varlıklara yönelik artan talep, teknoloji devlerini bu yönde çalışmaya zorluyor. Sektöre karşı politik baskı ve yasakalr devam etmesine rağmen, benimseme hızla devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Amazon’dan Çarpıcı İş İlanı: Kripto Para ve Blockchain Uzmanları Arıyor!