NYU, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Sıçradı!

43

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Web3 ve Blockchain dünyası arasındaki bağlar günden güne kuvvetleniyor. Yeni projelerin öne çıktığı Web3 dünyasındaki son fikir New York Üniversitesi’nden geldi. New York Üniversitesi, Web3 ve blokzincir teknolojisinin eğitimdeki yerininin önemini göstermek için altcoin projesi Near Protocol ile ortaklık kurdu! İşte detaylar…

New York Üniversitesi ve popüler altcoin NEAR Protocol ortaklık kurdu!

Bildiğiniz üzere blockchain’in gizemli dünyası ve Web3, insanlığa birçok fayda sunuyor. Önde gelen uzmanlar, bu faydaları eğitim yönünde de kullanmak istiyor. İnsanlığa birçok fayda sağlayan blockchain dünyasını eğitim sektörüne de aktarma faaliyetlerine başlayan New York Üniversitesi’ni oluşturan okullardan biri olan New York Üniversitesi Profesyonel Çalışmalar Okulu (NYU SPS), popüler altcoin projesi Near Foundation ile ortaklığını duyurdu.

Duyuruldu: Bu Web3 Coin, Ciddi Fon Topladı!

ABD’nin en iyi üniversitelerinden bir tanesi olan New York Üniversitesi, sektörde bulunan blockchain firmaları ile öğrenciler ve öğretim üyeleri için yeni bir Web3 Öğrenme Atölyesi’ni tanıtmak amacıyla Near Foundation ile ortaklık kurduğunu duyurdu. NYU SPS Preston Robert Tisch Küresel Spor Enstitüsü tarafından desteklenen Web3 Öğrenme Atölyesi, aynı zamanda Web3 ve Blockchain teknolojileri ile spor endüstrisi arasında kurduğu köprü göreviyle dikkat çekiyor.

Bir diğer yandan konu hakkında yorumlarını belirten NYU SPS Dekanı Angie Kamath, üniversitelerin topluluklarının, her sektörde başarıya hazırlama sorumluluğu olduğunu aktardı ve üniversitelerin dikkatini çekti. New York Üniversitesi gibi diğer birçok üniversite böyle adımlar atmak için araştırmalarına başladı.

Dünyaca Ünlü Şirket: Bu Altcoin Web3'ün Kralı!

Öte yandan Kamath, konuya ilişkin olarak Web3 ve Blockchain teknolojilerinin sadece spor endüstrisinde olmaması gerektiğini ve hayatımıza dokunan her sektörde büyük rolü olması gerektiğine dikkat çekti.

Bir diğer yandan Web3 Öğrenme Atölyesi, Ayrıca blockchain, dijital varlıkların temellerine ve spor dünyasındaki yararlarına da dikkat çekiyor. Web3 Öğrenme Atölyesine katılım sağlayanlar, NEAR Protocol ekosisteminin kurucu ortağı Michael Kelly tarafından öğretilen uygulamalı deneyime katılım sağlayabilecekler.

Öte yandan New York Üniversitesi öğrencileri, NEAR Protocol aracılığıyla oluşturulmuş merkeziyetsiz bir uygulama aracılığıyla yeni NFT ödüllerine sahip olabilecekler. Bununla beraber müfredatında Blockchain ve Web3 teknolojilerini barındıran ilk okul New York Üniversitesi olmasa da, son projesi ile beraber birçok kripto meraklısının dikkatini çektiğini söyleyebiliriz.

NEAR Protocol fiyat durumu

Popüler altcoin projesi Near Protocol (NEAR), son bir haftalık süreçte ortaklık haberleriyle beraber yükselişe geçti. Gün içerisinde yaptığı ortaklık duyurusu ile beraber yüzde 15’in üzerinde değer kazanan proje, anlık olarak 2.71 dolardan işlem görüyor. Proje son 30 günlük süreçte ise yüzde 65’in üzerinde değer kazandı. Bununla beraber CoinMarketCap verilerine göre NEAR piyasa değeri, 2,306,417,007 dolar seviyesinde bulunuyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku