Dünyaca Ünlü Şirket: Bu Altcoin Web3'ün Kralı!

Dünyaca Ünlü Şirket: Bu Altcoin Web3’ün Kralı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polygon (MATIC), önceki haftanın en iyi kripto para birimiydi. Birçok gelişme, iki gün içinde yüzde 30 artış göstererek tokenin listelerin en üstüne çıkmasına yardımcı oldu. Sosyal medya devi Meta, altcoin projesi MATIC ağında yer almayı planladığı NFT (fungible token) planlarını duyurdu. Ayrıca, JP Morgan aynı ağ üzerinden ilk DeFi (Merkezi Olmayan Finans) işlemini tamamladı. Her iki taraf da kendi sektörlerinin en büyükleri arasındadır. Öte yandan Ethereum ölçeklendirme çözümü, web3 alanında ciddi ilerleme kaydetti. Platformları, web3 geliştirme için en çok kullanılanlardan biridir. Peki, sırada ne var? İşte detaylar…

En iyi performans gösteren Web3 projesi Polygon! Peki neden?

Bernstein tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Polygon (MATIC), web2 kullanıcılarını web3‘e köprülemek için en iyi blok zinciridir. Rapor, şirketin doğru yönde attığı iki adımı vurguladı. İlk olarak, şirket Amazon (AMZN), YouTube ve Airbnb (ABNB) dahil olmak üzere büyük uluslararası teknoloji firmalarından uzmanlar işe aldı. İkincisi, çok sayıda tüketiciye sahip markalara ulaşmak için kapsamlı çalışmalar yaptı.

altcoin

Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal’a göre,

“Bu, Polygon’u milyonlarca kullanıcı için Web3 rampası olacak benzersiz bir konuma getirdi.”

Mevcut ayı piyasası sırasında, Polygon, zk-toplamaları için çalışan bir canlı çözüm oluşturmayı başardı ve aynısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ethereum’da sıfır bilgi katmanı 2 ölçekleme ürünleri (zk-toplamaları) üretmek için birçok ekibi işe aldı. Ayrıca kripto güvenliği odaklı firma CertiK, MATIC’i en güvenli blok zinciri projesi olarak derecelendirdi.

Son bir haftalık süreçte yüzde 32 artış yaşadı!

Bununla birlikte, Bernstein raporu ayrıca MATIC’in iki eleştirisine de dikkat çekti. İlk dezavantajı, mevcut hisse kanıtı (PoS) zincirinin uzun vadeli bir çözüm olmamasıdır. Rapora göre bunun nedeni, bunun bir yan zincir olması. MATIC’in ikinci eleştirisi, projenin Ethereum üzerinde bir parazit olmasıdır.

Belli Oldu: Polygon (MATIC) Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Popüler kripto para birimi Polygon (MATIC), son günlerde yatırımcıların gözdesi olarak güzel bir ralli yakalamayı başardı. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere popüler altcoin Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde yüzde 8 değer kaybetse de, son bir haftalık süreçte yüzde 32’nin üzerinde değer kazanarak birçok yatırımcının yüzünü güldürdü. Popüler proje anlık olarak, 1,11 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 9.771.812.047 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dünyaca Ünlü Şirket: Bu Altcoin Web3’ün Kralı!