Bitcoin Dumping’inde Balinalar Bayram Etti! İşte Nedeni…

0 54

Panik satışı, tüm kripto piyasasını ezerken, şubat ayından bu yana ilk kez Bitcoin (BTC)’in fiyatı 30 bin doları görüyor, ancak veriler BTC balinalarının dipten alım yaptığını gösteriyor.

Piyasalardaki düşüş pek çok borsada kesintiyi tetikledi

Elde edilen verilere gösteriyor ki, BTC‘yi 18 Mayıs’ta 43 bin dolarlık destek seviyesinin altına iten ilk fiyat düşüşü, 110 milyar dolarlık işlem hacminin fitili 30 bin dolara çekmesiyle birlikte gecelik işlem seansına hızlandı. Piyasadaki düşüş, en iyi kripto para birimi borsalarının birkaçında kesintileri ve diğer gecikmeleri tetikledi. Altcoinlerin büyük çoğunluğunun fiyatları Bitcoin fiyatıyla birlikte aşırı düşüş yaşarken; Ethereum (ETH) kısa bir süre 1.900 dolara ve Dogecoin (DOGE) 0,236 dolar düştü.

Bitcoin satışları, aşırı kaldıraçlı yatırımcıları gizlendikleri yerden çıkardı

Kripto piyasasındaki herhangi bir önemli gerilemede olduğu gibi, türevler ve kaldıraçlı satın alma yapan yatırımcılar, piyasa sıkışıklığının zirvesinde bir saat içinde 10.525 BTC’nin rekor düzeyde tasfiye edilmesiyle sonuçlanan Bitcoin (BTC)’deki 8.000 dolarlık hızlı düşüşten özellikle ağır darbe aldı.

Kaldıraçlı yatırımcılar ortadan kaldırılırken, bazı iyi konumlandırılmış traderlar ve pazarlanabilir menkul kıymetleri olan daha büyük kuruluşlar bu fırsatı kullanarak dipten alım yaptılar. Bu yatırımcılar, yeni edindikleri Bitcoin’i, 19 Mayıs’ın erken saatlerinde 10 dakikalık bir sürede 16.895 BTC’nin çıkışının gösterdiği gibi derhal kişisel cüzdanlara koydular.

Bundan sonra Bitcoin (BTC)’den ne beklemeliyiz?

Bitcoin için bundan sonra ne beklenilebileceği konusuna gelince, BTC için yeni ana destek seviyesi olarak 33 bin doları belirleyen Whalemap’teki ekip tarafından bazı ipuçları sunuldu. 46 bin dolarlık önceki destek, fiyatın yükselmeye çalışması durumunda büyük bir direnç seviyesi haline geliyor.

Ekip analizlerine devam ederken 37.400 dolar ve 34.200 dolarlık destek seviyelerini ayrıca vurguladı. Whalemap ekibi, fiyatın düşmeye devam etmesi durumunda 29 bin dolarlık destek tutmanın veya fiyatın 19 bin dolara kadar düşebileceğinin çok önemli olduğunu da gösterdi.

Bazıları için 29 bin doların altındaki bir fiyat düşüşü korkunç görünse de Whalemap bunun yerine analizini şu ifadeleri kullanarak bitirdi:

Genel olarak, bu, büyük bir risk / ödül takası yapan, açık bir geçersiz kılma ile büyük bir dipten satın alma fırsatıdır.

Altcoinler baskı altında çöküyor

“Bitcoin nereye giderse, piyasanın geri kalanı da oraya gider” sözü, bu son krizde de geçerliydi ve altcoinler için panoda kırmızı ile sonuçlandı. İlk 30’da en çok etkilenen kripto paralardan bazıları, son 24 saat içinde fiyatlarının yaklaşık yüzde 30 düştüğünü gören Litecoin (LTC), Polkadot (DOT) ve EOS’u içeriyor. Piyasa düzeldikçe, Binance Smart-Chain tabanlı Venus (XVS) merkezi olmayan finans platformundaki bir dizi fiyat manipülasyonu, XVS fiyatında yüzde 60’lık bir düşüşe yol açtı.

En iyi 200 kripto para birimi projesinden, piyasadaki kargaşanın ortasında olumlu kazançlar görmeyi başaran tek ikisi, gün içinde yüzde 3,33 kazanan Celer Network’ün CELR’si ve yüzde 5,25 oranında artış gösteren Unus Sed Leo (LEO) oldu. Toplam kripto para birimi piyasa değeri şu anda 1.786 trilyon dolar ve Bitcoin (BTC)’in hakimiyet oranı yüzde 42.1.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku