Sedat Peker’in ‘Meme’ Kripto Parası Piyasaya Sürüldü!

164

Son günlerin en popüler isimlerinden birisi şüphesiz Sedat Peker. Sadece Türkiye değil dünya basınının da takip ettiği bir figür haline gelen Peker’in YouTube üzerinden yayınladığı videolar kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Öyle ki, her pazar günü yayınlanan yeni bölüm milyonlarca kişiyi bu videoların başına kilitliyor. Sedat Peker, şimdi de kripto para endüstrisinde ses getirmeyi başardı.

Sedat Peker kripto para endüstrisinde yerini aldı

Sedat Peker ismi son dönemde bu kadar popüler olunca, fırsat bu fırsat diyen bazı yatırımcılar token hemen işine soyundular. Kripto para sektörüyle az çok ilgilenenlerin de bildiği üzere anlamsız, hiç bir teknolojik alt yapı desteği bulunmayan binlerce token projesi bulunuyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde bunlara bir  yenisi daha eklendi.

Yaptığı açıklamalar ile Türkiye’nin gündemine oturan Peker, şimdi de kripto para piyasalarında yerini aldı ve dikkat çekecek gibi görünüyor. Henüz kaynağı bilinmeyen Sedat Peker Token ve Reis Sedat Peker Coin adında iki kripto para birimi piyasaya sürülmüş durumda.

YouTube kanalında yayınladığı videolar, attığı tweetler ve  ortaya attığı iddialar ile son haftalarda Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen ve organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan  Peker, şimdi de bir meme kripto paraya ilham oldu.

Dogecoin gibi ivme kazanabilir mi?

Sedat Peker Token adlı, “SEDATPEKER” kısa adı üzerinden işlem gören kripto para birimi, dün gece itibarı piyasaya sürüldü ve tıpkı Dogecoin ya da Shiba Inu gibi “meme token” kategorisinden işlem görmeye başladı.

Sedat Peker Token’in pazar büyüklüğü 364 bin dolar seviyesine ulaşırken; likiditesi de 9,5 bin dolar seviyesine yaklaştı. İşin komik yanı, Sedat Peker Token’den sonra bir de Reis Sedat Peker Coin piyasaya sürüldü.

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Bir Hayat Daha Değiştirdi!

Para gibi tüm dünyanın önemi konusunda hemfikir olduğu bir konu söz konusu olduğunda insanların bir adım geri durması beklense de Elon Musk’ın DOGE paylaşımlarıyla meme kripto para birimini en fazla işlem gerçekleştirilen kripto para birimlerinden biri haline getirmesi, meme tokenlere olan ilgiyi artırmıştı.

Kaynak Sputniknews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku