Kripto Para Karşıtı Bu Ülkede Blockchain Teknolojisi Kullanımı Tavan Yaptı!

0 37

Merkeziyetsiz teknolojilerin kullanımı İspanya’da giderek artıyor. Aslında sadece kripto para birimlerinden değil, genel olarak, özellikle kurumsal amaçlar için blockchain’den bahsediyoruz.

Belediyelerden, devlet üniversitelere, şirketlerden, endüstrilere kadar, giderek daha fazla işletme şu ya da bu şekilde blockchain’i benimsiyor ve ekosistemin çeşitliliğini ve faaliyetini artırıyor.

İş danışmanlığı firması IDC Spain tarafından hazırlanan bir rapora göre, İspanya’daki büyük şirketlerin yaklaşık yüzde 46’sı, güvenliklerini artırmak için blockchain ve kriptografik teknolojileri sistemlerine dahil etmekten yana.

İspanya’da Blockchain Teknolojilerinin Kullanımı Büyüyor

“İspanya’da Blockchain ve Kriptografik Teknolojilerin Durumu” başlıklı rapor, IDC tarafından teknoloji şirketi REALSEC ile ortaklaşa yayınlandı. Rapor, İspanyol şirketlerinde blockchain teknolojilerinin nasıl geliştiğini değerlendiriyor ve ilk sürümünde kaydedilenlerden daha iddialı rakamlar gösteriyor.

Rapor ayrıca, İspanya’daki 4 şirketten 1’inin blockchain teknolojilerine maruz kaldığını, ancak iş sektörünün yüzde 11’inin aktif olarak bir blockchain kullandığını belirtiyor; bu, sadece bir buçuk yıl önce kaydedilen yüzde 1’e kıyasla önemli bir büyüme.

Rapor ayrıca, lojistik şirketlerinin yüzde 17’sinin bir blockchain şirketi ile ilişkisi olması veya IoT hizmetleri sağlamasının beklendiğini belirtiyor.

Realsec CEO’su Jesús Rodríguez, şirketinin resmi web sitesinde yayınlanan bir röportajda, İspanyol endüstrisinde blockchain çözümlerinin kullanımının giderek artmasına rağmen, verimliliği üzerinde çalışmaya ve bunu uygulanabilir bir rekabet olarak göstermeye hala ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Yeni ekonomi, dijital yeniliğe dayalı yeni iş modellerini benimsemeyi dayatıyor. Bu bağlamda 2020 yılında blockchain, maliyetleri ve riskleri azaltmaya katkıda bulunan verimli bir teknoloji ve çok sayıda şirketi bünyesine katmak isteyen ana teknolojik stratejilerden biri olarak algılanmaya başladı. ”

Kripto Para Karşıtlığı

İspanya blockchain teknolojisini seviyor. Aslında, hükümetin kendisi, çeşitli alanlarda blockchain işletmelerini güçlendirmeye hizmet edebilecek düzenleyici bir sanal alanı teşvik ediyor ve İspanya Merkez Bankası, CBDC ile ilgili araştırmalara öncelik verdiğini söyledi.

Bununla birlikte, hükümet kripto para birimi felsefesine pek dostça davranmıyor ve kripto para birimi ticaretini vergilendirmek için çok çalıştı. Ayrıca hükümet, kripto para birimlerini düzenlemek için yasal çerçevesini yeniden düzenlemeye açık.

Son zamanlarda İspanya’daki vergi dairesi, ülkede kayıtlı çeşitli kripto para tüccarlarına ve hodler’lara 15 bin’den fazla mektup göndererek vergilerini ödemelerini hatırlattı. Daha önce yetkililer, yerel borsalardan ve finansal hizmet sağlayıcılarından kullanıcıların kripto para birimlerini nasıl takas ettikleri hakkında bilgi istemişlerdi.

Görünüşe göre İspanya, “Bitcoin (BTC) değil, Blockchain” zihniyetine sahip başka bir ülke.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku