Tokyo Kripto Para Merkezi Olmaya Hazırlanıyor: Kritik Açıklamalar!

0 62

Tokyo, kripto para endüstrisi için önemli bir merkez olmayı hedefliyor ve ülkedeki bir politikacı bu hedefi en kısa zamanda gerçekleştirmek istiyor. Tokyo Büyükşehir Meclisi’nin bir üyesi, Tokyo’yu kripto paralar için bir “dünya merkezine” dönüştürmek istiyor.

Tokyo kripto para merkezi olmaya aday

 Tokyo meclis üyelerinden Yuu Ito, dijital varlık sektörüne katılımı artırarak şehrin finans sektörünün desteklemesi  hakkında yorum yaptı. Açıklama, Tokyo valisi Yuriko Koike tarafından açıklanan ekonomik planlara verdiği son desteğin ardından geldi. Ito ayrıca, Londra, Makao ve Hong Kong gibi diğer büyük finans merkezleriyle rekabet etmek için Tokyo’nun karşılaştığı zorluklara dikkat çekti. Bitcoin (BTC) vergisindeki yüksek oranların yatırımcıları ve şirketleri Japonya’da yatırım yapmaktan caydırmış olabileceğine ve sektörü ülkeye çekebilmek için önemli eylemlerin gerekli olduğuna inanıyor.

Tokyo Büyükşehir Meclisi üyesi Nobuko Irie de konu hakkında benzer bir yorum yaptı:

Ülke, korona pandemisi sonrasında açık finansman bonoları basıyor. Tokyo, büyüme stratejisi olarak Blockchain gibi zenginlik üretebilecek teknolojiyi belirleyerek yeni finansal kaynaklar yaratan bir başkent olmalı!

Vergi konusu

Irie, Bitcoin kullanımının küresel olarak hızla arttığını övdü, ancak politikacıların konuyu ele alma stratejisine dair endişelerini dile getirdi. Yönetici, Tokyo’nun bir kripto para birimi ticaret merkezi olması için gerekli eylemi şu şekilde dile getirdi:

Politikacılar artık para politikası ve Bitcoin ile ilgili vergilendirme konularını ele almalıdır. Vergi konusunda acımasız davranırsanız, ivmeyi ve yatırımcıları kaybedersiniz, bu yüzden Tokyo’da bu dijital paraları vergisiz kullanmak için özel bir bölge oluşturun. Sorunları tespit etmek ve sistematik bir şekilde çözmek politikacıların görevi olduğunu düşünüyorum.

Irie ayrıca, koronavirüsün, Tokyo’da bir kripto para işlem merkezi geliştirmek için sağlıklı bir ortam yaratırken politik düzenin ve regülasyonların benimsenmesini hızlandırmak için bir fırsat olduğunu vurguladı:

Ekonomiyi canladırmak istiyordak, paranın Tokyo’da kalmasını sağlayan bir mekanizma oluşturmalıyız. Bu amaçla sanal para birimi ve Blockchain kullanılabilir. Bu sefer öğrendiğim gerçekten yola çıkarak kripto paraların hızlı bir şekilde benimsenmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku