MicroStrategy, 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Daha Aldı

0 21

Yazılım çözümü devi MicroStrategy, 10 milyon dolarlık ek 229 Bitcoin (BTC)’i dipten aldı. En son satın alma, son BTC satın alma duyurusundan sonraki bir hafta içinde geliyor. Fortune 500 şirketlerinden biri olan MicroStrategy, son dipten alımını BTC başına 43,663 dolar ile gerçekleştirdi.

MicroStrategy’nin BTC’ye yatırımları devam ediyor

Bitcoin (BTC)’in bir hazine tedbiri olarak kullanılmasına öncülük eden şirket, geçen yıl ağustos ayından beri sürekli bir satın alma çılgınlığı halindeydi ve halihazırda 2.251 milyar dolarlık yatırımla toplamda 92.079 Bitcoin’i ellerinde tutuyorlar. Elindeki fonların şu anki değeri yaklaşık 4,15 milyar dolar. Bu da onlara toplam yatırımlarında yaklaşık 2 milyar dolarlık bir kâr sağlıyor.

MicroStrategy’nin kurucusu Michael J. Saylor, büyük bir BTC savunucusuna dönüştü ve çoğu zaman diğer Fortune 500 şirketlerinin Bitcoin ekosistemine dahil olmasında kendisinin payı olduğunu belirtti. Firma, hazine parası ve dönüştürülebilir tahviller kullanarak BTC satın almaya başladı. Ayrıca firma, altın ve ABD dolarından daha iyi bir enflasyon koruması olduğuna inandıkları için en iyi kripto para birimine yatırım yapmaya devam edeceklerini de açıkça belirtti.

MicroStrategy, Elon Musk ve Bitcoin fiyaskosunun arasındaki yolu gösteriyor

Saylor ayrıca, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın birkaç ay önce 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın almasından sonra Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin’e dönmesini de kendine mâl etti. Bununla birlikte Musk, en büyük Bitcoin satın alımını gerçekleştirdikten çok kısa bir süre sonra çark etti. 12 Mayıs’ta Musk, ABD müşterileri için bir BTC ödeme ağ geçidi açtıktan sadece bir ay sonra Tesla’nın artık ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeyeceğini duyurdu. Ayrıca, özellikle BTC madenciliği ile ilgili çevresel kaygılar başta olmak üzere, birçok çürütülmüş tedirginliği (FUD) yeniden alevlendirdi.

MicroStartegy, Bitcoin’e olan inancını kanıtlamak için Musk’ın Twitter üzerinde yukarıdaki açıklamaları yapmasından sadece bir gün sonra 15 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Saylor ayrıca, BTC’lerini satma planının olmadığını söylediği bir tweet sırasında BTC hissesini potansiyel olarak satma konusunda da hiçbir şüpheye yer bırakmayacak bir açıklama yapmıştı.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku