Elon Musk SNL’de 3 Kripto Paradan Bahsetti! İşte Detaylar…

0 88

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Saturday Night Live’a katılımı, Dogecoin yatırımcılarının heyecanla beklediği bir olaydı. Peki, Türkiye saati ile sabah erken saatlerde yayınlanan SNL’de neler oldu? Tesla CEO’su Elon Musk, “Saturday Night Live”daki ilk konuk sunuculuğu sırasında Dogecoin’in dünyayı ele geçirecek “durdurulamaz bir finansal araç” olduğunu söyledi. Musk, ayrıca programda Bitcoin ve Ethereum’dan da bahsetti. İşte, programın detayları…

Elon Musk: Para biriminin geleceği bu!

Saturday Night Live’ın belirli bir skeci tamamen Dogecoin’e ayrılmış gibi görünüyordu. “Haftalık Güncelleme” skecindeki sunucular, Elon Musk’a sürekli Dogecoin’in ne olduğunu sordu. Tesla CEO’su ve SpaceX kurucusunun verdiği yanıtlardan ilki, DOGE’un “durdurulamaz bir finansal araç” olduğu yönündeydi. Elon Musk, tam olarak aşağıdaki cümleleri kullandı:

Para biriminin geleceği bu. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç.

Musk’a göre Dogecoin, neredeyse dolar kadar gerçek

Elon Musk, “Dogecoin’in ne olduğunu açıklamaya çalışırken DOGE’daki fiyat dalgalanmasını dikkate aldığını ve DOGE’un artık “gerçek anlamda yükselişe geçtiğini” söyledi. Programda Dogecoin’in anlamı, pek çok kez sorulmuştu. Bu soruya yönelik bir başka cevabında Elon Musk, şunları söyledi:

Aslında bir internet meme’ine dayanan bir şaka olarak başladı… Fakat şimdi gerçek anlamda yükseliyor. 2013 yılında ilk kez oluşturulduğunda 117 milyar değerinde coin tedavül arzına sahipti ve bunun 113 milyarı halihazırda çıkarılmıştı.

Dogecoin’in fiyatı 9 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolara ulaştığında, piyasa değeri 91 milyar dolara yükseldi. Elon Musk ayrıca Shiba Inu’dan esinlenen coinin, gösterinin “Haftalık Güncelleme” bölümünde “neredeyse dolar kadar gerçek” olduğunu söyledi. Ne yazık ki yukarıdakilerin hepsini söyledikten sonra, Dogecoin’in esasen bir düzenbazlık olup olmadığı sorulduğunda, öyle olduğunu kabul etti. “Dogefather”, en sevdiği şaka-coin’ini güçlendirmenin yanı sıra, skeci sırasında Ethereum ve Bitcoin’den de bahsetti.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku