Son Dakika: Terra Ağı Durduruldu! Bitcoin ve LUNA’da Neler Oluyor?

768

Son günlerde kripto para piyasasında büyük bir karmaşaya yol açan Terra (LUNA), volatil hareketler yaşamaya devam ediyor. Detaylar şu şekilde…

Birçok yatırımcı dipten alım yapmak istedi

Bildiğiniz üzere son bir haftalık süreçte çok sert bir düşüş yaşayarak yatırımcılarını şoka uğratan altcoin Terra (LUNA) ekosisteminin, ABD dolarına endeksli stablecoin’i olan UST, 1:1 oranını kaybetmesinin hemen ardından düşüş yaşamaya başladı. Yaşanan bu düşüşle beraber eşdeğer bir şekilde LUNA, 100 dolar seviyelerinden 0.016 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüşe tanık oldu. LUNA’da düşüş yaşanırken dahi birçok yatırımcının “eski seviyelerine geri döner” düşüncesiyle alım yaptıkları görülürken, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance konu hakkında açıklamalarda bulunarak LUNA işlemlerine birçok kısıtlamada bulunmuştu.

Geçtiğimiz aylarda bir süreliğine yatırımcılarının yüzünü güldüren altcoin LUNA, bazı kripto para borsalarından delist edilmesiyle beraber çoğu analist bu altcoin’in kripto para piyasasının tarihine geçtiğini düşünüyor. Bir diğer yandan UST’nin kripto para piyasasında yaşattığı korku iklimi nedeniyle bugün itibariyle Tether’de dalgalanmaların yaşandığı görülürken, lider stablecoin kısa süre içerisinde kendini toparladı.

Terra ağının yapılacak saldırıları önlemek için durdurulduğu belirtildi!

Yatırımcıların ve kripto para borsalarının dikkatini çeken bir paylaşım ise Terra (LUNA)’nın resmi Twitter üzerinden geldi. Gönderide önemli başlıklara değinen Terra, yatırımcıların ve analistlerin beklediği bir şekilde durdurma kararı aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada Terra, “TERRA BLOK ZİNCİRİ, 7603700 BLOK YÜKSEKLİĞİNDE RESMEN DURDURULDU.TERRA, ŞİDDETLİ LUNA ENFLASYONU VE YÖNETİM SALDIRILARINI ÖNLEMEK İÇİN TERRA BLOK ZİNCİRİNİ ZİNCİRİNİ DURDURMAYA KARAR VERDİ.” sözlerini belirtti.

Bu durdurma kararının hemen ardından lider kripto para birimi ile birlikte LUNA’nın yükselişe devam ettiği görülürken, stablecoin UST’nin ise hızla değer kaybettiği durum karşımıza çıkıyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi BTC, son 1 haftalık süreçte yüzde 26,6 değer kaybetti. Anlık olarak ise BTC, 29.136,35 dolardan işlem görüyor. Bir diğer yandan her ne kadar geçtiğimiz aylarda yatırımcıların yüzünü güldürse de yaşadığı çöküş ile beraber karşımıza çıkan LUNA, anlık olarak 0,01684725 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku